SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayak Federasyonu’nda 3. kongre

19 Nisan'da yapılacak olan kongrede başkanlık için ter dökecek olan Erol Yarar, göreve gelmeleri durumunda yeni milat oluşturmak istediklerini söyledi.

Güncellenme: 16:57, 14/04/2014
Kayak Federasyonu’nda 3. kongre

Türkiye Kayak Federasyonunun 19 Nisan’da yapılacak 3. olağan kongresinde başkanlığa adaylığını açıklayan Erol Yarar, göreve gelmeleri durumunda kayakta Türkiye’de yeni milat oluşturmak istediklerini söyledi.

Erciyes Kayak Merkezi’nde kayak kulüplerinin temsilcileri ve bazı antrenörlerle bir araya gelen eski MÜSİAD kurucu başkanı da olan Yarar, toplantının ardından AA muhabirine, projeleriyle ilgili bilgi verdi.

Kayağı, ülkede daha iyi noktalara getirmeyi hedeflediğini belirten Yarar, şunları kaydetti:

“Göreve geldiğimizde kayakta Türkiye’de yeni bir milat oluşturmak istiyoruz. Kayak Federasyonuna yeni bir sayfa açmak istiyoruz. Türkiye’nin kalkınması için kayağın öneminin farkındayız. Hedefimiz de hükümetimizle güçlü şekilde kalkınmak. Türkiye, 2014 Soçi Kış Olimpiyatlarına Kayak Federasyonu olarak 4 kişi ile katıldı. Bu, Türkiye’nin ayırdığı bütçeye bakınca çok kötü bir sonuç. 2018’de Kore’deki kış olimpiyatlarına çok yüksek rakamda sporcu ile katılmayı arzu ediyoruz.”

Türkiye’nin, kayak turizminde önemli potansiyeli bulunduğuna dikkati çeken Yarar, “Ana amacımız, Türkiye’de kayak sporunun gelişmesi, bölgesel kalkınmanın kayak ile sağlanması. Avusturya nasıl 44 milyar avro gelir elde ediyorsa Türkiye de turizm ülkesi olarak kış sporu pastasından hak ettiği yeri almalı. Yetki verildiği zaman federasyon olarak kayak turizminin ülkemizde gelişmesi için çok çalışacağız” diye konuştu.