SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü, son haftalarda sadece Fenerbahçe derbisinde forma giyen Didier Drogba’nın sağlık durumuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Fildişili yıldızın Sivasspor karşılaşması öncesinde yaşadığı ağrılar nedeniyle daha önce ameliyet olduğu klinikte kontrolden geçeceği belirti. Drogba’nın Kasımpaşa mücadelesinde forma giymesi beklenmiyor.

İşte sarı-kırmızılı kulübün yaptığı açıklama;

“Bilindiği üzere Didier Drogba’nın 18 Mart tarihinde oynanan Chelsea maçı sonrası sol adduktor adele grubunda 2. derece bir zorlanma oluşmuş; oyuncumuz yapılan yoğun tedavisinin ardından Fenerbahçe maçında sahadaki yerini almıştır. Drogba karşılaşma sonrası ve takip eden günlerde antrenmanlara katılmış ve söz konusu bölgeyle ilgili bir sorun yaşamamıştır. Ancak oyuncumuz Sivasspor maçı öncesi son antrenmanda pubis bölgesinde, sağ kasığına ve bele vuran tamamen farklı bir ağrı tarif etmiştir. Fransa’da ve İngiltere’de oynadığı dönemde bu bölgeden fıtık nedeniyle iki kere operasyon geçirmiş olan oyuncumuzun, ameliyatı gerçekleştiren klinikte kontrolden geçmesi uygun görülmüştür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”