SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’den sert açıklama ve suç duyurusu!

Fenerbahçe Spor Kulübü, çok sert bir açıklama ile bugün çıkan haberleri yalanladı. Üstüne üstlük bunun bir suç duyurusu olduğunu ifade etti. İşte o açıklama;

Güncellenme: 22:59, 14/04/2014
F.Bahçe’den sert açıklama ve suç duyurusu!

Fenerbahçe Spor Kulübü, çok sert bir açıklama ile bugün çıkan haberleri yalanladı. Üstüne üstlük bunun bir suç duyurusu olduğunu ifade etti. İşte o açıklama;

Bugün, Sporx internet sitesinde, taraftarlarımızın şampiyonluk kutlamalarına adres olarak kurumsal ve hassasiyeti yüksek yerler olan Beşiktaş Adliyesi, Çağlayan gibi yerler, özel olarak 'pilot adres' seçilmek sureti ile kulübümüz ve taraftarlarımız aleyhine birtakım provokatif haberler yapma gayreti içerisine girildiği, tarafımıza ulaşmıştır.

Amaç çok net ve açıktır. Bu haber söz konusu sitenin yanlı ve yalan yayınlarıyla artık engelleyemeyecekleri şampiyonluklarımıza ilişkin değil, şampiyonluk kutlamalarımızı provoke etmek üzere kurgulanmış tehlikeli bir oyundur.

Bununla birlikte; Taraftarlarımızı terörize ederek, bir takım provakatif gruplara yol göstermek suretiyle taraftarımız ile emniyet birimlerini karşı karşıya getirerek yaşanacak toplumsal kaostan beslenmeye çalışanlar çok tehlikeli ve yanlış bir oyunun içerisindedirler.

Söz konusu sitede yer alan haberlerin vehametinden hareketle, Türk sporu hatta toplumsal kaos ve kargaşa yaratma amaçlı bu haberleri yalanlamak ve altında imzası bulunanlar hakkında yasal takibat yapma görevi kulübümüzde olduğu kadar Yargı Organlarının da yetki ve sorumluluğundadır.

Bununla birlikte söz konusu provakatif haberin izlediği yöntem, anılan sitenin Genel Yayın Yönetmeni'nin bazı kulüplerin sözcülüğünü üstlenme ve bazı kesimlere şirin gözükerek kendine yer edinme çabalarını da aşar mahiyettedir.

Bu nedenle söz konusu “Yalan ve Toplumsal İhanet Unsurları” taşıyan ve açıkça 'Suç' içeren bu haber hakkında Cumhuriyet savcılarımızı göreve çağırıyoruz.

Kulübümüz, bu konuda üzerine düşen görev ve sorumluluğu derhal ve kararlılıkla yerine getirecektir.

Bu vesileyle, söz konusu sitenin kulübümüzle ilgili bu ve bundan sonraki haberlerine itibar edilmemesini de önemle rica ederiz.

Saygılarımızla,

Fenerbahçe Futbol A.Ş.

Yayınlanma Tarihi:22:17,