SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Denizlispor’da futbolculara müjde

Ekonomik sorunlara rağmen PTT 1. Lig'de kalmayı garantileyen Tekden Denizlispor'da başkan Mehmet Özsoy, oyunculara ödeme yapılacağını duyurdu.

Güncellenme: 16:10, 14/04/2014
Denizlispor’da futbolculara müjde

PTT 1. Lig ekiplerinden Tekden Denizlispor’un kulüp başkanı Mehmet Özsoy, zorlu bir sezon geçirdiklerini, onurlarıyla mücadele eden teknik heyeti ve futbolcuları kutladığını belirterek, “Yaptığımız iş şampiyonluk kadar değerlidir” dedi.

Özsoy, kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, bu sezon bir yandan mali krizle, geçmişten gelen borçlarla, icralar ve yabancı oyunculara yapılmayan ödemeler için Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ndeki (CAS) davalarla uğraşırken, diğer yandan lige tutunmaya çalıştıklarını bildirdi.

“Bu zorlu sezonda onurlarıyla mücadele eden teknik heyetime ve futbolcularımı kutluyorum” diyen Özsoy, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yönetim kurulu üyelerimizle takımımızı ligde kalma ve kurtarma adına göreve geldik. Yaptığımız iş şampiyonluk kadar değerlidir. Önümüzdeki yıl iddialı bir takım olma yolundaki çalışmalarımızı şehrimizin ileri gelenleri ve büyükleriyle birlikte yapmaya başladık. Her zor zamanımızda yanımızda olan sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a, Valimiz Abdülkadir Demir ve Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’ye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

Özsoy, gelecek sezonda görevinin başında olacağını, büyükşehir olan kentin artık süper ligde bir takımı olması gerektiğini dile getirerek, taraftarların bu zorlu dönemde kendilerine vereceği desteğin çok önemli olduğunu vurguladı.

Kahe ile ilgili sosyal medyada yer alan “kampı terk etti” iddialarının gerçeği yansıtmadığını da açıklamasında bildiren Özsoy, futbolcunun eşinin doğumu nedeniyle ülkesine gittiğini, İlian Yordanov’un ise kart cezalısı olduğu için ülkesine döndüğünü belirtti.

Mehmet Özsoy, Fethiyespor maçının galibiyetinden dolayı hafta içerisinde futbolculara gereken ödemenin yapılacağını da kaydetti.