SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Camia taraftarın nabzını tutmaya başladı

Galatasaray'da son dönemde alınan başarısız sonuçlar ve Olağan Genel Kurul'daki eleştiriler sonrası gözler Fatih Terim'e çevrildi.

Güncellenme: 11:05, 14/04/2014
Camia taraftarın nabzını tutmaya başladı

Başkan Ünal Aysal ile yaşadığı anlaşmazlık sonunda sarı-kırmızılı kulüpten ayrılan ve Türkiye Futbol Direktörü olarak Türk futbolunun başına geçen Fatih Terim için sesler camiada yükselmeye başladı.

SOKAKTA YOLUNU ÇEVİRİYORLAR Geçtiğimiz gün Nike’ın Beyoğlu Mağazası açılışında kısa bir konuşma yapan Fatih Terim’e mağazanın önünde bulunan yüzlerce kişinin yaptığı “Galatasaray’a geri dön” çağrısı tecrübeli çalıştırıcıyı duygulandırdı.

İtalyan teknik direktör Roberto Mancini’nin Sivasspor deplasmanı sonrası yaptığı “Tüm sorumlu benim. Ben hata yaptım” açıklaması yönetim kanadında tepki toplarken camia taraftarın nabzını tutmaya başladı.

Milli Takım’ın başına geçen ve 7 yıllık sözleşme imzalayan Fatih Terim’in Galatasaray ile bağlarını kopartan olay Milli Takım ve Galatasaray’ı aynı anda çalıştırma isteği, bunun ise başkan Ünal Aysal tarafından veto edilmesi oldu.

YERLİLER MANCINI’YI İSTEMİYOR Galatasaray’da teknik direktör Roberto Mancini ile olan sözleşmenin Haziran ayında feshedilmesine kesin gözüyle bakılırken takım içindeki yerli oyuncuların da Mancini’ye olan desteğini çektiği iddia edildi.

Fatih Terim’in yakın çevresine yaptığı açıklamada ise Galatasaray’a dönmesi durumunda sadece teknik direktörlük değil takımın yönetim kanadında da yer alarak yeni bir sıfat ile görev yapmak istediği iddia ediliyor. Bu modelin adı ise futbol başkanlığı…

Sporx

Yayınlanma Tarihi:10:29,