SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Aydınspor 1923’ün teknik direktörü Mustafa Ceviz, Göztepe karşısındaki kararları nedeniyle hakemleri eleştirdi.

Ceviz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Göztepe maçının kazanmayı çok istediklerini ancak bu ortamı sağlayacak adaletli hakem yönetimine rastlamadıklarını söyledi.

Maçın hakeminin otoriteyi kaybettiğini ve maçın atmosferini kaldıramadığını öne süren Ceviz, şöyle konuştu:

“Göztepe karşısında oyun genelinde üstündük. İkinci yarıya golle başladık. Golün ardından hakemin verdiği penaltı ve Ahmet Kesim’e gösterdiği kırmızı kart oyunun seyrini değiştirdi. Maçı televizyondan izleyen birçok futbol adamı pozisyonun penaltı olmadığını, penaltı verilse dahi kart gerektiren bir pozisyon olmadığını görüşünü bildirdi. Aynı hakem bizim kazandığımız penaltıda kırmızı kartını çıkaramadı, tepki buna oluştu.

Hakem, rakibin centilmenlik dışı hareketlerine, gerilime sebep olan hareketlerine tolerans gösterdi. İyi oynadığımız maçta sinirlerimize hakim olamadık. Ligdeki konumumuz dolayısıyla rahat oynamamız gerekiyordu. 90.’cı dakikada gelen golle mağlup olduk. Futbolcularımın mücadelesinden ve oyunundan memnunum. Bizi destekleyen taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz”

Futbolcularına Çarşamba gününe kadar izin verdiğini söyleyen Ceviz, Uğur, Emre ve Ahmet Kesim’in kart cezalısı durumuna düştüğünü, kalan haftalarda genç oyunculara daha fazla şans vereceğini kaydetti.