SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özdilek: “Kazanamazsan kaybetme”

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, ligin sonu yaklaştıkça "kazanamıyorsan kaybetmeme" felsefesinin önemine değinerek, "Bu çerçevede oyuna bakıldığı zaman bir puan çok da kötü değil" dedi.

Güncellenme: 17:31, 13/04/2014
Özdilek: “Kazanamazsan kaybetme”

Özdilek, golsüz sona eren maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, her iki takımın da kontrollü olduğunu ifade ederek, “Buna rağmen ilk devrede Zec ve Stancu ile yakalanan net pozisyonlar vardı. Gol atanın kazanacağı bir müsabakaydı ama havanın sıcak olması performans anlamında birçok oyuncuyu zora soktu. Ben oyuncularımı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Stancu’nun dizindeki rahatsızlığına rağmen 60 dakika oynadığını belirten Özdilek, “Ligin sonu da yaklaştıkça ‘kazanamıyorsan kaybetmeme’ felsefesi önemli, bu çerçevede oyuna bakıldığı zaman bir puan çok da kötü değil” diye konuştu.

Özdilek, Avrupa hedefinin birçok takım için geçerliliğini devam ettirdiğini belirterek, puan sıralamasına bakıldığında çok farklılıkların olmadığını ve geriye kalan 5 maçta da kazanabilme adına her şeyi yapacaklarını söyledi.

Gençlerbirliği futbolcularından Dusko Tosic ise sıcak bir havada zor bir maç olduğunu ve iki takım oyuncularının performanslarında düşüş yaşandığını ifade ederek, “Kayseri Erciyesspor pozisyon vermemeye çalıştı. Maça her açıdan baktığımızda bir puan almak kaybetmemekten iyi. Önümüzde 5 maçımız var. Daha iyi konsantre olup, daha iyi şekilde devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

KAYSERİ ERCİYESSPOR CEPHESİ

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, her iki takım adına kısır bir maç olduğunu belirterek, “Gol şansı açısından ve futbol anlamında pek zevk vermeyen bir maçtı ama bizim açımızdan kontrollüydü. Son 10 dakikaya bakarsanız top bizdeydi. Pas yapıyoruz ama pres yapan rakip bir takım yok. Gençlerbirliği’nin oyun kurgusunda önemli bir parçaydı. Rakibi hataya zorlayıp, etkili hücum oyuncularıyla gole giren görüntüler var ama biz de bu tuzağa düşmek istemedik” ifadelerini kullandı.

Maçı etkileyen yan unsurlar olduğuna değinen Karaman, “Maçın sıcak bir havada olması ve maçtan önce sahanın sulanmasında yaşanan sıkıntılar vardı. Hem bizden hem rakip takımdan oyuncular hem de hakem sahada kaydı. Böyle sıcak havada sahanın çok çabuk kuruması lazım, ama belli bölümlerde oyucuların kaydığını görüyoruz. Bunu da dikkate almamız lazım. Bundan sonra oynayacağımız Trabzonspor maçı var, Kayseri halkını statta görmek istiyoruz” diye konuştu.

Karaman, Kayseri Erciyesspor’un puan cetvelindeki sıralamasını değerlendirerek, “Bizim için kümede kalma barajının bir üstü bile yeterli ama bu hafta tahmin yürütmem doğru değil. İki hafta sonra bakabiliriz” şeklinde görüşlerini aktardı.

Mavi-beyazlı takımın oyuncusu Murat Yıldırım ise zevkli bir maç olmadığını ve iki takımın da geriye çekildiğini söyledi. Gençlerbirliği’ne karşı daha atak oynayarak mağlup etmeye çalıştıklarını belirten Yıldırım, “Bizim için çok iyi diyemem, bunu sezon sonunda göreceğiz ama sonuçta mağlup olmadık. İçerideki maçlarımızda galip gelirsek bizim için çok iyi olacak” değerlendirmesinde bulundu.