SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Filipinli boksör ve milletvekili Manny Pacquiao, Dünya Boks Organizasyonu (WBO) yarı orta sıklet (66,7 kilo) unvan maçında, 2012’de mağlup olduğu ABD’li Timothy Bradley’i hakem kararıyla yenerek kemerini geri aldı.

ABD’nin Nevada eyaletinin Las Vegas kentindeki MGM Grand Hotel’de düzenlenen WBO yarı orta sıklet unvan maçında, kariyerinde 55 galibiyet, 5 yenilgi, 2 beraberliği bulunan Manny Pacquiao ile çıktığı 31 karşılaşmayı da kazanan unvan sahibi Timothy Bradley karşı karşıya geldi.

35 yaşındaki Pacquiao, 2012’de tartışmalı şekilde hakem kararıyla yenilerek unvanını kaybettiği 30 yaşındaki Bradley’i, hakem kararıyla mağlup ederek, hem ABD’li rakibinden rövanşı hem de “WBO yarı orta sıklet şampiyonu unvanı”nı aldı. İki hakemin, toplanan puanlarda 116-112 üstün gösterdiği Filipinli boksör, üçüncü hakeme göre de karşılaşmayı 118-110 önde tamamladı.

Bradley ise kariyerinin 32. karşılaşmasında ilk kez yenilgiyle tanıştı.

Amerikan Boks Yazarları Birliği (BWAA) tarafından ”On Yılın En İyi Dövüşçüsü” olarak adlandırılan Pacquiao, 2010’un mayıs ayında ülkesinde yapılan seçimlerde Sarangani Eyaleti milletvekili seçilerek, spordaki başarısını politikaya da taşımıştı. Pacquiao, 2013’ün mayıs ayında yapılan yerel ve ara seçimlerde, yeniden Sarangani Eyaleti milletvekili olarak Filipinler’in 292 sandalyeli meclisine girmişti.

Yayınlanma Tarihi:12:16,