SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mancini’nin eseri

13 Nisan 2014

Bravo Sinyor Mancini, sayenizde koskoca Galatasaray takımı sıradan bir ekip haline geldi. Tamam, Sivas’a eksiklerinizden dolayı sorunlu gelmiştiniz. Ama ne olursa olsun Galatasaray takımı böyle ezik bir görüntü çizemez.

Nereden başlayalım? Savunmadan mı, orta alandan mı, beceriksiz forvet hattından mı? Galatasaray gibi bir takımın savunması nasıl böyle yol geçen hanı haline gelebilir. Bunu mantıklı bir şekilde açıklayabilir misiniz? Bir de İtalyan antrenörler için savunma uzmanı derler. Ama bizim Mancini’nin elinde Galatasaray savunması delik deşik oldu. Dün Sivas iki golde kaldıysa yatın kalkın buna şükredin. Utaka, Chahechouhe ve Aydın her pozisyonda birer ok gibi saplandılar Galatasaray savunmasının kalbine. Yenilen gollere, verilen pozisyonlara nasıl bir açıklama getireceksiniz? Belki bu soruma da mektupla cevap verirsin. Savunma bu halde, peki ya oyunun beyni olan orta saha ne durumda?

Git Ataman’a danış Orası da içler acısı bir halde. Bir tek olumlu pas çıkmıyor. Melo olmayınca takım ileri doğru da çıkamıyor. Zaten bitirdiğin Selçuk her geçen gün eriyor. Yanında hiçbir yardımcı da yok. Burak haftalardır gözükmüyor. Umut’un ne yapacağı belli değil. Hal böyle olunca da Galatasaray’ın deplasman kabusunun sürmesi kaçınılmaz. Bakın Sinyor Mancini, size bir tavsiye; Türk futbolu biraz da motivasyon ağırlıklı başarıya koşar. Hemen yanıbaşınızda bu işin uzmanları olan Ergin Ataman ve Ekrem Memnun gibi iki değerli isim var, gidin onlara akıl danışın. Saha içine yolladığınız mektuplarla, sürekli değiştirdiğiniz kadrolarla, kurtarıcı diye sahaya sürdüğünüz oyuncularla bir yere varamazsınız. Bari basketbol antrenörlüğünün fikirlerini alın da Galatasaray’ı bu ezik görüntüden kurtarmaya çalışın.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek