SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Konyaspor’da hedef 40 puan

Kulüp Başkanı Şan: "40 puanı zaten her yönüyle planlamıştık. İnşallah bu hedefi yakalamaya çalışacağız. Bu puanın altı son haftalar için risk. Hak eden ligde kalsın, zor bir durum" dedi.

Güncellenme: 11:42, 13/04/2014
Konyaspor’da hedef 40 puan

Torku Konyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Şan, 40 puan hedefini yakalamaya çalışacaklarını, bu puanın altının son haftalar için risk olduğunu söyledi.

Şan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2 yıl aradan sonra mücadele ettikleri Süper Lig’de geçmişten kalan borçlar nedeniyle sıkıntılar yaşadıklarını, sezona son anda bazı transferler yaparak başladıklarını anlattı.

Devre arasını iyi değerlendirerek takıma 2 önemli takviye yaptıklarını ifade eden Şan, henüz hiçbir şeyin bitmediğini, alt sıralarda yer alan takımların çok ciddi çıkışları olduğunu dile getirdi.

Son haftaların heyecanlı final maçlarına sahne olacağına dikkati çeken Şan, “Bu sene takımımızda dikkati çeken hususlardan birisi, İstanbul takımlarına ve Trabzonspor’a karşı sahamızda mağlubiyetimiz yok. Özellikle büyük takımlara karşı takımımızın iyi futbol oynadığını düşünüyorum. Sanırım bu da tecrübeli ve yıldız oyuncuların çokluğundan kaynaklanıyor. Biraz daha kendileri gibi oyuncuları karşılarında görünce farklı oynuyorlar” dedi.

Alınan her 1 puanın ligde kalmalarını etki yapacağının altını çizen Şan, Beşiktaş maçının hakkının beraberlik olduğunu kaydetti. Son dakika golüyle de olsa 1 puanı almayı başardıklarını belirten Şan, şöyle devam etti:

“Sezon başında ilk hedefimiz ligde kalmak olsa da ilk 10’da bitirirsek çok büyük başarı diye düşünmüştük. Son haftalar neler gösterecek, belli değil. 40 puanı zaten her yönüyle planlamıştık. İnşallah bu hedefi yakalamaya çalışacağız. Bu puanın altı, son haftalar için risk. Hak eden ligde kalsın, zor bir durum.”

GELECEK YILIN PLANLARI YAPILIYOR 

Başkan Şan, teknik direktör Mesut Bakkal ile 1 yıl daha sözleşmelerinin olduğunu, gelecek yıl için planlar yapmaya başladıklarını dile getirdi.

“Djalma, Hleb, Gekas ve Hasan Kabze gibi oyuncularla devam etmek istiyoruz” diyen Şan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ligde genç oyuncularla bir yere kadar varabiliyoruz. Gençleri destekliyoruz, takımlarda olmalarını istiyoruz. Son maçlara bakınca sadece Selim’i sahada görebiliyoruz. Bazen Recep ve Ömer Ali sonradan oyuna giriyor. Bu futbolcularımızdan önümüzdeki dönemlerde tecrübe kazanıp başarılı maçlar çıkarmalarını bekliyoruz.”

“Selim ile ilgili Beşiktaş’tan resmi bir talep gelmedi. Basından ve menajerlerden duyuyoruz. Ciddi teklif gelirse futbolcuların önünü açmak isteriz” diyen Şan, Beşiktaş gibi kulüpte oynamaları ve milli takıma gitmelerinin önem taşıdığını dile getirdi.

KULÜPLERİN ALDIĞI CEZALAR

Şan, maçların her zaman taraftarın önünde oynanmasını istediğini ancak cezaların da gerekli olduğunu ifade ederek, cezanın türünün tartışılabileceğini söyledi.

Uygulamalara itiraz etseler de en ağır cezayı kulüplerin aldığına işaret eden Şan, bu sene Beşiktaş maçındaki hasılat ve cezalarla 700 bin lira zararları bulunduğunu bildirdi.

YABANCI OYUNCULAR İÇİN ”6+0” KURALI 

Şan, yabancı oyuncular için “6+0” kuralının hiçbir anlamı olmadığını, birçok takımın yedeklerini tribünde oturttuğunu, milli servetin yurt dışına gittiğini belirtti.

“Sakatlık ve cezalılar olur” düşüncesiyle 6’nın üzerinde yabancı oyuncu aldıklarına dikkati çeken Şan, bu açığın yerli oyuncularla kapatılamadığını, bir an önce kuralın değişmesi gerektiğini sözlerine ekledi.