SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Golü bırak pasa bak!

13 Nisan 2014

G.SARAY artık geleneksel hale gelen deplasmandaki kayıplarına bir yenisini ekledi. Roberto Mancini önce kendi tutarsızlıklarını sorgulamalı… Sivas karşısında suçunu kabul etti ama üstü kapalı olarak forvetleri de maç sonu suçlamayı ihmal etmedi… Beşiktaş bir gün önce Konya deplasmanında son dakikada 1 puana razı oldu. Sivas'ta galibiyet alınsaydı G.Saray 2 puan farkla ligde ikinciliğe oturacaktı. Sezonu 2. bitiren takım F.Bahçe'nin cezası sebebiyle direkt olarak Devler Ligi'ne katılacak. Hem prestij hem de maddi olarak avantaj sağlanacak. Ancak bu durumu ne Mancini ne de futbolcuların anlayabildiğini düşünüyorum.

Sezonun en büyük başarısının F.Bahçe galibiyeti olduğu algısının değişmesi gerekiyor. Sanki geçen hafta G.Saray için lig bitmiş gibiydi.

MAÇTAKİ taktiksel ve bireysel hatalara da değinmek lazım… Evet sakat ve cezalılar fazla olabilir ancak bu takımda Semih'in yanında ikinci stoper olarak oynayabilecek son adam Koray'dır! Çünkü oldukça ağır… Semih de süratli değil. Dün elbirliğiyle birçok pozisyonda adam kaçırdılar. Sonuçta 2 gol yendi. Veysel top kaptırıp durdu. Umut ve Burak hayalet gibi dolaştı. Koca G.Saray'da ayakta kalan tek adam Yekta'ydı. Attığı gol taktik idmanlardaki pozisyon çalışması gibiydi. Ancak onun bireysel çabası galibiyete yetmedi.

DÜN son dönemde izlediğim en kötü G.Saray sahadaydı…

SİVAS son derece akıllı oynadı. Özellikle ikinci golde golden önce atılan pasa bakmak lazım. Aydın, Utaka'ya nefis bir asist yaptı. Sivas bileğinin hakkıyla 3 puanı söktü aldı.

KARŞILAŞMANIN hakemi İlker Coşkun, bu sezonki yönetimlere bakarsak oldukça başarılıydı. Muslera'nın ilk goldeki faul itirazları haksızdı. Ayrıca Sivas'ın penaltı itirazında bulunduğu anda Semih'in yaptığı faul ceza sahası dışındaydı… Sadece 1-2 sarı kartı atladı. Böyle bir sezonda buna bile kusur olarak bakamıyorum.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek