SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya La Liga 33. hafta mücadelesinde Getafe ile Atletico Madrid karşı karşıya geldi. Mücadeleden galip ayrılan taraf 2-0’la Atletico Madrid oldu.

Coliseum Alfonso Pérez’de oynanan ve İspanya Futbol Federasyonu’ndan David Fernandez Borbalán’ın düdük çaldığı mücadeleye iyi başlayan taraf Atletico Madrid oldu. Simeone’nin öğrencileri, her zamanki gibi rakibine karşı yoğun pres ve sağlam savunmada kaldıkları ilk yarıda golü 40. dakikada Diego Godin’le buldu.

İkinci yarıya skorun verdiği rahatlık ve bu avantajı koruma hissi, başkent ekibinin oyununu etkilemiş gözüktü. Getafe’nin ataklarını savuşturmakta başarılı olan Atletico, 84. dakikada yıldız oyuncusu Diego Costa’nın ayağından gelen penaltı golüyle farkı ikiye çıkardı. Kalan dakikalarda başka gol olmadı ve maç 2-0 Atletico Madrid üstünlüğüyle sona erdi.

DIEGO COSTA KORKUTTU! Son haftalarda sakatlık problemiyle başı oldukça fazla ağrıyan Atletico Madrid, sağlığına yeni kavuşan ve Getafe karşısında forma şansı bulan Diego Costa’nın 86. dakikada yaşadığı sakatlıkla sarsıldı. Golden sonra bir pozisyonda dizini kale direğine çarpan Costa, oyunu terk etmek zorunda kaldı. Dizinde kanama oluşan oyuncu için Atletico Madrid kulübü, resmi Twitter hesabından bir açıklama yayınladı ve önemli bir durumun olmadığını, yalnızca kale direğinden aldığı darbeyle kanama oluştuğunu belirtti.

Yayınlanma Tarihi:23:38,