SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cumartesi günü deplasmanda Kasımpaşa’yla 1-1 berabere kalan Bursasporlu futbolcular, 90 dakika çok yi mücadele ettiklerini, ancak 3 puanı alamadıklarını söyledi.

ŞENER: “GALATASARAY MAÇININ BİLİNCİNDEYİZ”

Kasımpaşa maçında ilk yarı iyi mücadele ettiklerini kaydeden Şener Özbayraklı, “İyi oyunumuzu ikinci yarıya da yansıtmamız gerekiyordu. Bunu yapamadık. Artık Galatasaray’la yapacağımız maçı düşünmek zorundayız. Turu getirecek skoru aldığımıza inanıyoruz. Bu maçın bilincindeyiz. İnşallah turu geçeriz ve kupayı Bursa’ya getiririz” dedi.

OZAN: “KAÇAN GOLLER 3 PUAN ALMAMIZA ENGEL OLDU”

Galibiyeti hak ettiklerini düşündüğünü söyleyen genç Ozan Tufan, “3 puan için gitmiştik. Tabii futbolda şansızlık oluyor. Kaçan gol pozisyonlarımız var. Ben kendi adıma teknik heyete teşekkür ediyorum. Bana güvendi. Ağabeylerim de bize yardımcı oldu. İyi performans gösterdik ama kaçan goller 3 puan almamıza engel oldu” diye konuştu.

FERNANDAO: “GALATASARAY MAÇINI KAZANACAĞIZ”

Gol attığı için mutlu olduğunu ifade eden Brezilyalı Fernandao, daha çok çalışıp önlerindeki maçlara bakacaklarını söyledi. Kupada 2-2’nin rövanşında sahalarında oynayacakları Galatasaray maçına değinen Fernandao ise şunları söyledi:

“Bütün maçlar zordur ve önemlidir. Galatasaray büyük bir takım. Finale çıkmak için kazanmamız lazım. İyi çalışıp, bu maçı kazanacağız. Antrenmanlar sıkı şekilde gidiyor. Umarım o maçta da gol atarım. Bunun için uğraşıyorum ve takım için iyi olur.”

ŞAMİL: “FİNAL HAFTALARINA GELDİK”

Müsabakayı değerlendiren orta saha oyuncusu Şamil’de, “İyi mücadele edip, oynadık. Gol pozisyonlarına da girdik. Rakibe bir pozisyon veriyoruz ve gol yiyoruz. Gerçekten çok üzüntülü bir olay. Artık final haftalarına geldik. Çarşamba günü bir fırsatımız daha var. Ona odaklanıp, var gücümüzü ortaya koyup, taraftarlarımızın desteğiyle iyi bir skor alacağız” dedi.

FERHAT: “GALİBİYETİ HAK EDECEK OYUNU OYNADIK”

Ferhat da iyi oynadıklarını vurgularken şöyle konuştu:

“Bizim adımıza oyun anlamında sezonun en iyi maçlarından biri olduğunu düşünüyorum. Pas yüzdesi gerçekten yüksekti. İlk yarıda hiç pozisyon vermedik. Çok iyi pozisyonlar bulduk. 2-0’ı yakalayabilseydik daha rahat bir oyunla galip gelecektik. İkinci yarıda doğal olarak onlar 2 oyuncu değişikliği ile başladı. İçeride oynuyorlar ve kazanmak istiyorlar. Bizde kazanmak istiyorduk. Şu an mağlup olmuş gibi üzgünüz. Çünkü galibiyeti hak edecek oyunu oynadık. Bugün burada 2 puan bırakmamız bizi üzdü. İçeride de herkes kaçan 2 puanının üzüntüsü yaşıyor.”

YASİN: “ÇOK ÖNEMLİ BİR MAÇTI”

Önlerinde çok önemli bir maçları olduğunu söyleyen Yasin’de şunları söyledi:

“Çok iyi hazırlanmıştık. Sahaya mutlaka 3 puan almak için çıktık. İlk yarı iyi oynadık ve çok pozisyona girdi. 2’nci ve 3’üncü golü atabilirdik. Rakibin zaten ilk yarı hiç pozisyonu yoktu. İkinci yarı iyi oynamadık. Ama daha çok pozisyona giren taraf bizdik. Rakibimiz yine pozisyona giremese de duran toptan beraberliği yakaladı. 3 puanı hak ettiğimizi düşünüyoruz. Önümüzdeki Galatasaray maçından galip gelerek, finale çıkmak istiyoruz.”