SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Odeabank Kadın Basketbol Takımı Antrenörü Ekrem Memnun, FIBA Avrupa Ligi Sekizli Final organizasyonunun finalinde Fenerbahçe’yi 69-58 yenerek şampiyonluğa ulaştıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Rusya’nın Ekaterinburg kentinde düzenlenen organizasyonda kupayı kaldıran sarı-kırmızılı takımın antrenörü, NTV Spor’a yaptığı açıklamada, turnuva boyunca müthiş bir oyun ortaya koyduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Şu anda söyleyecek çok fazla söz yok. Müthiş bir basketbol oynadık. Her maç oyunumuzu ilerlettik. Turnuvanın en büyük favorisini eledik. Avrupa Ligi’nin tek namağlup takımını finalde yendik. Çok mutluyuz. Oyuncularımı yürekten kutluyorum. Müthiş karakterli bir takımım var. Her türlü övgüyü hak ediyorlar. Bütün başarı onların. Ben sadece onlara ağabeylik yaptım. Bütün Galatasaray camiasına hayırlı olsun.”

Memnun, elde edilen şampiyonluğun kariyeri açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Bu şampiyonluk 25 yıllık rüyamdı ve bugüne kısmetmiş. Oyunculara müthiş saygı duyuyorum, altın kalpli bir takımım var. Bana çok büyük saygı duydular. Liderliğimi kabul ettiler. Söylediğim şeyleri sorgulamadan, bütün güçleriyle yapmaya çalıştılar. Her şey onların” diye konuştu.

KAPTAN IŞIL: “ŞAMPİYON OLDUĞUMUZ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ”

Sarı-kırmızılı takımın kaptanı Işıl Alben ise kazandıkları şampiyonluktan dolayı mutlu olduklarını anlatarak, “Kariyerimin başında bana ne istediğimi sorsalar herhalde ‘Galatasaray formasıyla bu şampiyonluğu kazanmak’ derdim” ifadelerini kullandı.

Antrenör Ekrem Memnun’un kendisi için bir kahraman olduğunu dile getiren Işıl, “Şampiyon olduğumuz için çok mutluyuz. 2009’da kazandığımız Avrupa Kupası şampiyonluğundan sonra Avrupa’nın en büyük kupasını aldık. Ekrem ağabey, benim için gerçek bir kahraman. Kendisine hem benim adıma hem de takım adına çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Açıklaması sırasında duygulanan Işıl, konuşmakta zorlandığını söyleyerek, röportajın sonunda mutluluk gözyaşlarına engel olamadı.