SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezar’ın hakkı Sezar’a

12 Nisan 2014

Tolga Zengin transferi için Ahmet Nur Çebi’ye, Atiba transferi için Slaven Bilic’e, Pedro Franco transferi için Fikret Demirer’e, İsmail Köybaşı transferi için Yıldırım Demirören’e, Veli Kavlak transferi için Tayfur Havutçu’ya, Jermain Jones transferi için Önder Özen’e, Olcay Şahan transferi için Samet Aybaba’ya, Oğuzhan Özyakup transferi için İbrahim Altınsay’a, Ramon Motta transferi için Önder Özen’e, Hugo Almeida transferi için Yıldırım Demirören’e ve Gökhan Töre transferi için de bir kez daha Önder Özen’e teşekkür etmesi gerekir Beşiktaş camiasının. Çünkü siyah-beyazlı takımın dün akşam Konyaspor karşısında oynadığı futbolda bu isimlerin tek tek büyük katkısı var. Geldiği günden bu yana en iyi futbolunu oynayan Jones, her yerin adamı olduğunu gösteren Atiba, Türkiye’nin en iyi kalecilerinden biri olduğunu bir kez daha gösteren Tolga…

Tüm bu yazılanların sonrasında; maçı izlemeyenler siyah-beyazlı takımın rahat bir galibiyet aldığını düşünebilir ama 90+3’de gelen Konya golü Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi umutlarını alt seviyeye düşürdü. Ama olsun! Yine de söylediklerimizin arkasında durmak da fayda var. Siyah forma giyen futbolcular, dün öyle bi mücadele örneği gösterdiler ki gelecek hafta oynanacak Fenerbahçe karşılaşmasına hazır olduklarını gösterdiler.

Tabi ki hazır olmaları yetmeyecek. Konya maçının üzerine daha da koymaları gerekiyor ki hem bu sezon ilk derbi maçlarını kazansınlar, hem de Şampiyonlar Ligi vizesini almak için son dakikaya kadar mücadele edebilsinler.

Ancak; sezon başından bu yana siyah-beyazlı takımın kıyısından bile geçmeyen futbol şansı, gelecek hafta da Beşiktaş sahillerine uğramayacaksa o maç oynanmasın daha iyi!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek