SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Juventus ve İtalya Milli Takımı’nın tecrübeli futbolcusu Andrea Pirlo, La Gazzetta dello Sport’a röportaj verdi.

Dünya Kupası’nda zor bir grupta olduklarını söyleyen Pirlo “Takım olarak şampiyonaya hazırız. Gidebileceğimiz yere kadar gideceğiz. Konfederasyon Kupası ve Dünya Kupası Eleme Grubu’nda oldukça başarılı bir performans sergiledik. Hazırlık maçlarında bekleneni verememiş olabiliriz. Ancak takıma yeni katılan oyuncuların biraz zamana ihtiyacı var. Bence endişelenecek bir şey yok. İngiltere, Kosta Rica ve Uruguay ile birlikte zor bir grupta mücadele edeceğiz. Dünya Kupası’nı kaldıracak güce sahibiz” dedi.

Mario Balotelli’nin performansına ihtiyaçları olduğunu belirten Pirlo “Artık yaş olarak olgunlaştı. Bundan sonra tavsiyeye ihtiyacı yok. Tek yapması gereken futbola konsantre olmak. Yetenekli ve iyi bir golcü. Bize büyük güç katıyor” şeklinde konuştu.

Şampiyonlar Ligi’nde elenmelerinin ardından Avrupa Ligi’ne odaklandıklarını da sözlerine ekleyen Pirlo “Benfica oldukça güçlü bir ekip. Yarı finale hak ederek geldiler. Ama Torino’da oynanacak finale çıkmayı çok istiyoruz. Oldukça iyi bir sezon geçiriyoruz. Formda bir ekibiz. Onlar için üzgünüm” diyerek rakiplerine göndermede bulundu.

Yayınlanma Tarihi:14:27,