SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

1989 yılında Milan’ın Şampiyon Kulüpler Kupası’nı iki yıl üst üste kazanmasının ardından hiçbir takım bu ünvanı iki yıl elinde bulunduramamıştı. Bayern bunu yapmaya çok yakınlaştı.

Barcelona’nın eski çalıştırıcısı Guardiola, Real Madrid’i yakından tanıyor. Şampiyonlar Ligi finalini görmek için temkinli davrandıklarını itiraf etti.

Katalan teknik adam basın toplantısında, “Eşleşme, eşleşmedir. Ama Real ile eşleşmek oldukça zor bir karşılaşma olacaktır.” dedi.

Yarı final ilk maçı 23 Nisan’da Bernabeu’da gerçekleşecek, Ronaldo’nun bu maça yetişmeyeceği açıklansa da Guardiola, “Biz Ronaldo varmış gibi hazırlanacağız. Onun bu maçta oynayacağına inanıyorum.” dedi.

Real’in ölüp ölüp dirildiği Dortmund maçı hakkında,”Dortmund’a karşı Madrid’i izledik. Copa Del Rey finalinde de yine maçı izleyip Madrid’i baştan aşağı analiz edeceğiz.” dedi ve ekledi: “Real Madrid ve Borussia Dortmund dünyanın en iyi kontra yapan takımlarıdır.”

2016 yılına kadar Bayern ile sözleşmesi bulunan Guardiola, henüz takımıyla 47 maça çıkmasına karşın bir çok başarıya imza attı.