SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray'da yarın yapılacak Mali Genel Kurul öncesi camiadaki tereddütler artarak devam ederken, muhalefetin büyük bir hazırlık içinde olduğu belirlendi. Buna göre, yönetimin gündeme ek olarak görüşülmesini istediği maddelerin, hazırlanacak önergelerle daha sonra ele alınmasının isteneceği ortaya çıktı.

Camiadaki genel kanıya göre, Başkan ve yönetim yarınki kongrede istediğini alamayacak. Mali ve idari olarak aklanmanın yanısıra, özellikle seçim, Riva ve Kuruçeşme Adası konusunda genel kuruldan yetki isteyen yönetim, amacına ulaşamayacak. Birçok üye, yarınki kongrenin başlamasından kısa bir süre önce önergeler hazırlayacak. Buna göre yönetimin gündem dışı görüşülmesini istediği konuların ertelenmesini sağlanacak.

İlk olarak Başkan Ünal Aysal ve yönetiminden, mali ve idari yönden hesap vermesini isteyecek olan üyeler, tablonun tüm detaylarıyla tartışılmasının hesabını yapıyor. Aksi taktirde diğer maddeler de gündeme yansırsa, bu gündemi tamamlamaya bir gün yetmeyecek. Muhalefetin isteği olursa, seçimin yenilenip yenilenmeyeceği konusu da rafa kalkacak.

GÜNDEM ÇOK YOĞUN

Çünkü yarınki zirvenin en hassas maddelerinden (5. Madde) biri de Dernekler Masası'ndan gelen yazı… Buna göre bir seçim de kapıda görünüyor. Ayrıca 9 Temmuz 2011'de Riva ve diğer gayrimenkullerin değerlendirilmesi konusunda verilen yetkinin 31 Mayıs 2016'ya uzatılması (9. Madde), Galatasaray Adası'nın yıllık 2,5 milyon dolardan az olmamak kaydıyla kiralanması (12. Madde), kulüpte iç barış için ihraç, disiplin ve ibrasızlık gibi durumların ortadan kaldırılması (13. Madde) gibi hususlar da gündemde yer alıyor.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:08:23,