SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sakatlıklardan dolayı bu sezon bir türlü kadro istikrarı yakalayamayan Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, takımda hiç problem yaşamayan Olcay Şahan'ı yakından inceledi.

Hiçbir antrenmanı kaçırmayan özel yaşantısıyla profesyonelliğin gereklerini eksiksiz yerine getiren Olcay'ın, böylesine formda kalmasının sırrının İbrahim Üzülmez gibi düzenli yaşamasının olduğu ortaya çıktı. Tıpkı emektar kaptan gibi kendini Beşiktaş'a adayan genç yıldız, her öğlen iki saat uyumayı ihmal etmiyor. Özellikle uykusuna çok dikkat eden Olcay Şahan, aynı zamanda beslenme konusunda da tıpkı İbrahim Üzülmez gibi kendine iyi bakıyor, alkol kullanmadığı gibi gece hayatı yerine takım arkadaşlarıyla akşam yemeklerine çıkmayı tercih ediyor.

Antrenmanların dışında zaman zaman ekstra kuvvet çalışmaları da yapan Olcay Şahan, ailesine ve arkadaşlarına çok vakit ayırıyor, herkesle iyi geçiniyor. Yeni sezonun devre arasında evlenerek dünya evine girecek olan Olcay'ın, kendisine böylesine dikkat etmesini takdir eden Teknik Direktör Slaven Bilic, takımda fazla sakatlık yaşamayan Motta ve Tolga'yı da kendilerine iyi baktıkları için kutladı.

TAVİZ YOK

Bu üç oyuncunun darbe aldığı dönemlerde bile takımdan en fazla birkaç gün uzak kalmasını, ciddi sakatlıklar yaşamamasını araştıran teknik heyet, bu durumu Futbol Genel Direktörü Önder Özen ile de paylaştı. Özen'in özellikle yani sezonda futbolculara özel yaşamları konusunda taviz vermeme kararı aldığı belirtildi.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:08:27,