SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Chelsea’den Courtois açıklaması

Atletico Madrid kalecisi Courtois'nın Şampiyonlar Ligi yarı finalinde oynayıp oynamayacağı ile ilgili Chelsea cephesinden açıklama geldi.

Güncellenme: 17:16, 11/04/2014
Chelsea’den Courtois açıklaması

İngiliz futbol kulübü Chelsea’nin üst yöneticisi Ron Gourlay, Atletico Madrid’de kiralık oynayan kalecileri Courtois’nın, sözleşmesindeki “Olası bir Avrupa kupası maçında Chelsea’ye karşı oynayamaz” maddesine rağmen UEFA Şampiyonlar Ligi yarı finalinde oynayabileceğini bildirdi.

Gourlay, UEFA’nın, Şampiyonlar Ligi ve UEFA Disiplin Yönetmeliği’nin, “Kulüplerin, diğer kulüplere ‘Bir oyuncunun maça çıkması ya da çıkmaması’ konusunda baskı girişiminde bulunmasını bile” kesin surette yasakladığı uyarısını yapmasının ardından Chelsea’nin internet sitesinde yer alan açıklamasında, “Courtois’yı kiralama konusunda sezon başında anlaştık ama UEFA’nın kurallarına uyacağız. Courtois iki maçta da Chelsea’ye karşı oynayabilir” ifadesini kullandı.

Atletico Madrid’in, Barcelona’yı eleyip “Devler Ligi”nde yarı finale çıkmasının ardından Chelsea’den kiralanan Courtois’nın sözleşmesinde “Olası bir Avrupa kupası maçında Chelsea’ye karşı oynayamaz” diye bir maddenin olduğu ortaya çıkmıştı.

UEFA da kendi organizasyonları söz konusu olduğunda “İki kulüp arasında yapılan anlaşma”nın, “geçersiz, yok hükmünde ve uygulanamaz” olduğu ve bunu ihlal eden herhangi bir girişim karşısında, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Disiplin Yönetmeliği gereğince yaptırım uygulanacağını belirtmişti.