SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 29. haftasında Torku Konyaspor’a deplasmanından son dakikada yediği golle beraberlikle dönen Beşiktaş’ta hakem eleştiri oklarının kurbanı oldu. Karşılaşmanın ardından hakemin üzerine yürüyen siyah-beyazlılar, Şahan’a uzun süre itiraz etti. Gekas’ın uzatmalarda attığı gol sonrası Slaven Bilic başta olmak üzere hakem Çağatay Şahan’a yüklenen siyah-beyazlılar, haklarının yendiğini savundular.

Hakemin tartışılacak bir performans sergilediğini söyleyen Beşiktaş’ın golcüsü Hugo Almeida, “Bugün galibiyet hakkımızdı. Ancak hakemi geçemedik. Jones’a yapılan faul sonrası golü yedik. Üstelik yediğimiz golde elle oynandı. Ben gole giderken olmayan bir ofsayt çalınıyor. Verilmeyen penaltımız da var. Hakem bunların hiçbirini göremedi” dedi.

Beşiktaş’ı öne geçiren golü atan Oğuzhan Özyakup da hakemin takdir haklarını hep Torku Konyaspor’dan yana kullandığını söyleyerek “Öne geçmemize rağmen avantajımızı koruyamadık. Bunda hakemin de etkisi oldu. Son golde yapılan faulü göremedi. Bazı pozisyonlarda da çalması gereken düdükleri çalamadı. Hakemlerden çok çekiyoruz. Güzel bir gol attım ancak ne yazık ki attığım gole sevinemiyorum” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:22:29,