SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ahmet Çakar, Galatasaraylıları çok kızdıracak!

Sivri dilli spor yorumcusu Ahmet Çakar, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ve olaylı derbinin en çok konuşulan isimlerinden Melo hakkında sert ifadeler kullandı.

Güncellenme: 17:58, 11/04/2014
Ahmet Çakar, Galatasaraylıları çok kızdıracak!

Sabah Gazetesi’nin sorularını yanıtlayan Ahmet Çakar, Ünal Aysal’ı sert bir dille eleştirdi. Çakar, Aysal için, ”Kılavuzu karga olanın burnu pislikten çıkmazmış.” atasözünü söyledi.

İşte Çakar’ın o sözleri:

G.Saray eski başkanı Adnan Polat “İade-i itibar değil, özür istiyorum” dedi. Bu konudaki düşünceleriniz neler?

Ünal Aysal G.Saray’a çok ciddi zararlar verdi. Aslında bu zararların artçı sarsıntıları önümüzdeki aylar ya da yıllarda daha acı hissedilecek. Korkunç bir borçlanma var. Borsada teknik olarak anlayamadığımız, çözemediğimiz matematik oyunları var ve bunların yansımaları önümüzdeki yıllar maddi olarak G.Saray’a ne tür zararlar getirecek şimdiden kestiremiyoruz.

NE KADAR KOMİSYONLAR DÖNDÜ?

Sportif yanlışlar ve Aysal’ın yanındaki yancı kılıklı kim olduğunu bilmediğimiz danışmanların dolduruşuyla verilmiş hatalı kararlar, G.Saray’ı bu tabloya sürükledi. Fatih Terim’i nezaketsiz bir şekilde kovdular. Daha sonra taraftar reaksiyonunu azaltabilmek için büyük paralar harcayıp egosu çok yüksek Mancini’yi getirdiler. Yine başkanın yanında bulunan kim olduğunu bilmediğimiz bazı yancıların ve Mancini’nin etkisiyle çok tuhaf yabancı transferleri yapıldı. Bu paralar kimlere, nerelere gitti; menajerler kimdi, ne kadar komisyonlar döndü? Bu işlerde rahmani olmayan durumlar var mıydı, bunların hepsini tarih yazacak.

KILAVUZU KARGA OLANIN…

Şimdi G.Saray şampiyonluğu kaybetti.Şampiyonlar Ligi’ne veda etti ve ikincilik için mütevazı Beşiktaş ile yarış içinde. İkinciliği kaybetmek demek, Şampiyonlar Ligi için ön eleme oynamak demek. Elemeyi geçememek demek, Devler Ligi’ne gidememek demek. Bu da ciddi prestij ve ekonomik kayıp demektir. Dolayısıyla Aysal’ın futbolun dinamiklerini bilmediği ispat olmuş oldu. Zaten kendisi de başkan olduğunda futbolu bilmediğini beyan ve itiraf etmişti. Ama atasözleri hiç yanılmaz: Kılavuzu karga olanın burnu pislikten çıkmazmış. Madem futbolu bilmiyorsun, kılavuzlarını kargalardan değil başka kuşlardan seçseydin başkan. Yancıların seni fena yanılttı. Kim olduğunu bilmediğimiz yancıların şahsi kaprisleri ve menfaatleri için seni yanlış yönlendirdiler. Sana bir şey olmaz, zengin bir adamsın. Sana bir şey olmaz, gider Belçika’da yaşarsın. Yancılara bir şey olmaz, zaten onlar vasıfsız ve senin varlığınla bir yerlere gelebilecek kadar yetersiz adamlar. Ama olan G.Saray’a oldu. Ve olacak da… Sen Belçika’da lüks bir lokantada yemeğini yerken yancılar ‘İt arkadaşları’yla kebapçıda rakı içerken, G.Saray camiası ve yeni yönetim bırakmış olduğun enkazı temizlemekle uğraşacaklar. Yazık değil mi G.Saray’a. Bu mu G.Saray’ın menfaatleri, bu mu çilek, bu mu yüce idealler.