SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zdovc nikah tazeledi

Royal Halı Gaziantep, başantrenör Zdovc'un sözleşmesini uzattı. Kulüp başkanı Uzer, "Daha güzel başarıları birlikte yaşamak için Zdovc ile sözleşmemizi 2 yıl uzatma kararı aldık" dedi.

Güncellenme: 11:06, 17/07/2014
Zdovc nikah tazeledi

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Royal Halı Gaziantep, başantrenör Jurij Zdovc’un sözleşmesini 2 yıl uzattı.

Kulüp başkanı Metin Uzer, bir otelde düzenlenen imza töreninde, ligin başında kötü giden bir süreçten sonra Jurij Zdovc ile anlaştıklarını ve geçen sürede takımın başarılı işler yaptığını belirtti.

Ligdeki iddialarının sürdürdüğünü ayrıca EuroChallenge Kupası’nda dörtlü finallere kaldıklarını hatırlatan Uzer, şöyle konuştu:

“Hocanın kariyeri ve karakteri ortada. Böyle bir antrenörle çalışmaktan son derece memnunuz. Başarının ardından birlikteliğimizi daha da ileriyi taşımak istiyoruz. Daha güzel başarıları birlikte yaşamak için Zdovc ile sözleşmemizi 2 yıl uzatma kararı aldık. Kararın hem Gaziantep hem de Türk basketboluna hayırlar getirmesini diliyorum. İnşallah Zdovc ile hem ligde hem Avrupa’da başarıdan başarıya koşarız.”

Çıtayı her geçen gün yükselttiklerini dile getiren Uzer, ilk etapta EuroChallenge Kupası’nı Gaziantep’e getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Zdovc ise geldiği günden itibaren kendisine destek veren yönetime ve oyunculara teşekkür etti.

Yaklaşık 30 yıldır basketbol camiası içerisinde olduğunu hatırlatan Zdovc, Gaziantep’te olmaktan büyük mutluluk duyduğunu kaydetti.

Zdovc, beklentileri sorumluluk bilinciyle hareket ederek gerçekleştireceklerini aktardı.

EuroChallenge Kupası dörtlü finallerin 25 Nisan’da İtalya’da başlayacağını anımsatan Zdovc, “Her takımın şansı var. Bizim şanssızlığımız oradaki ev sahibiyle oynuyor olmamız. Ama bu bize şans getirebilir. Çünkü bu durum onlarda baskı yaratabilir. Kısa vadedeki ilk hedefimiz İtalya’daki ilk maçımızı kazanıp yarı finale kalmak” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Uzer ve Zdovc, sözleşmeyi imzaladı.

Yayınlanma Tarihi:15:56,