SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Spor Toto Süper Lig’de Galatasaray ile oynadıkları ve gergin geçen derbiye atıfta bulunarak, “Böyle çirkin tavırlarda olanların Türk futbolundan ayıklanması ve temizlenmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Sarı-lacivertli kulübün eski asbaşkanlarından Cihan Kamer’in futbol takımına verdiği yemekte FBTV’ye açıklamalarda bulunan Yanal, futbolda karşılıklı olan saygı ve sevginin devam etmesi gerektiğini belirtti. Kamer, şunları kaydetti:

“Futbol çok güzel ve insanların keyif aldığı bir oyun. ‘Futbol’ dendiğinde hepimizin içindeki heyecanı biliyorum. Ülkemizdeki futbol heyecanının sahanın içindeki kalite ile birleşmesi çok önemli. Talihsiz bazı maçlar yapıyoruz. Bu süre içinde çok çirkin ve gereksiz bir tarz, gerginlik oluşturdu. İki dost kulübün arasındaki rekabetin Türk futbolunda çok önemli bir yerde olduğunu düşünüyorum. Böyle çirkin tavırlarda olanların Türk futbolundan ayıklanması ve temizlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu çirkinliklere yer olmasın. Futbolda herkes birbirini yeniyor ve birbirine üstünlük kurmak için çabalıyor. Karşılıklı olan saygı ve sevgi devam etsin, futbol kazansın. Futbola olan ilgi arttıkça hepimiz kazanacağız, Türkiye kazanacak.”

“HER MAÇA KAZANMAK İÇİN ÇIKIYORUZ”

Süper Lig’in 29. haftasında yapacaklarını Medical Park Antalyaspor maçını değerlendiren Ersun Yanal, eksik oyuncuları olduğunu hatırlatarak, “Her maça kazanmak için çıkıyoruz. İnsanların keyif alacağı bir Fenerbahçe göstermek için uğraşıyoruz. Medical Park Antalyaspor maçında eksik oyuncularımız olacak. Sezon başından beri kadromuzun kalitesinden bahsettik. Kim görev alırsa alsın sahaya 11 kişi çıkacak. Belki alt yapıdan da birkaç oyuncumuzu çağıracağız. Maçlarımızı kazanarak, bir an önce matematiksel olarak şampiyonluğumuzu ilan etmek istiyoruz” diye konuştu.

Yanal, sarı-lacivertli takımda göreve geldiğinden bu yana futbolcularla karşılıklı olarak saygılı ve disiplinli bir şekilde çalıştıklarını vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Birbirimize karşı olan saygıyı, disiplini ve çalışmanın getireceği şartları bozmadan eğlenerek çalışıyoruz. Bir arada olmaktan oldukça mutluyuz. Başladığımız günden beri bunu yapıyoruz, sahada da yapmaya gayret gösteriyoruz. Kolay bir şey değil. Yaklaşık 9 aydır futbolcularla beraberiz. Bu süreçte daha da iyisini yapacak ortam oluşturuyoruz. Bu noktada futbolculara teşekkür ediyorum. Onların hoşgörüsü, zaman zaman aşırıya kaçan ve onları zorlayan antrenmanlara katılımları çok iyi. Fenerbahçe, iyi ve kaliteli oyunculardan kurulu bir takım. Genciyle yaşlısıyla birleşmiş, bu ailenin mensubu olmaktan keyif alan ve bunun sorumluluklarını bilen bir tavırla sahada en iyisini yapmaya çalışıyoruz.”

Yayınlanma Tarihi:17:06,