SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA’dan kurtuldu Federasyon’a takıldı

Chelsea Menajeri Jose Mourinho, Şampiyonlar Ligi'nde yaşadığı gol sevinci nedeniyle UEFA'dan ceza almazken, Federasyon'nun cezası ile sarsıldı.

Güncellenme: 13:50, 10/04/2014
UEFA’dan kurtuldu Federasyon’a takıldı

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea’nin Menajeri Jose Mourinho, Şampiyonlar Ligi’nde Paris Saint Germain ile oynanan rövanş maçında takımının attığı ikinci golü futbolcularının yanına koşarak kutlamıştı. Portekizli çalıştırıcının bu hareketine UEFA’nin ne tepki vereceği tartışma konusu olmuştu. UEFA’dan yapılan açıklamada, Mourinho’ya ceza verilmesini gerektirecek bir hareket olmadığını, karşılaşmanın hakeminin de bu yönde rapor verdiği belirtildi.

Bu karar ile derin bir nefes alan Mourinho, İngiltere Futbol Federasyonu’nun verdiği cezadan ise kurtulamadı. Mourinho, girdiği ikili mücadele sonrasında Ramires’in kırmızı kart görmesine tepki göstermiş, itirazlarının ardından hakem tarafından tribüne gönderilmişti.Deneyimli teknik adam, maçtan sonra yaptığı açıklamada, “Neden tribüne gönderildim bilmiyorum. Soru sordum fakat hakem benimle konuşmayı reddetti” demişti.

İngiltere Futbol Federasyonu, Mourinho’nun bu hareketlerini cezasız bırakmadı. Portekizli teknik direktöre 8 bin pound para cezası veren Federasyon, Mourinho’nun bundan sonra yapacağı açıklamaları da takibe aldı. Mourinho’nun benzer bir davranışta bulunması halinde cezası hak mahrumiyetine kadar gidecek.

Yayınlanma Tarihi:13:46,