SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi’nde Bayern Münih karşısında öne geçmesine rağmen elenmekten kurtulamayan Manchester United, önümüzdeki sezonun takımını kurmak için kolları sıvadı. Ligde de zor günler geçiren ‘Kırmızı Şeytanlar’ın Menajeri David Moyes, takımının önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’ne katılamayacak olmasının yapılacak yıldız transferlerini etkilemeyeceğini savundu.

Sky Sports’a konuşan Moyes “Şampiyonlar Ligi seviyesinde futbol oynamıyoruz. Ancak bu geçici bir durum. Yapılacak transferler ile yeniden eski gücümüze kavuşacağız. En kısa sürede çok keyif aldığımız Şampiyonlar Ligi macerasına geri döneceğiz” dedi.

Transfer etmek istedikleri futbolcuların bu durumu sorun etmediklerini de savunan Moyes “Tüm dünya Manchester United’ın büyüklüğünün farkında. Herkes Şampiyonlar Ligi’nden kısa bir süreliğine ayrı kalacağımızın farkında. Bu nedenle konuştuğumuz bütün futbolcular buraya gelmek için can atıyor” şeklinde konuştu.

Manchester United, Bayern Münih’in yıldızı Toni Kroos’u transfer etmek istediğini açıklamış, ancak yıldız futbolcunun menajeri Kroos’un takımda kalacağını söylemişti.