SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kipsang’tan Londra’da yeni hedef

Dünya rekortmeni Kenyalı atlet Wilson Kipsang, Londra Maratonu için iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini ve kendisini organizasyona hazır hissettiğini söyledi.

Güncellenme: 18:39, 10/04/2014
Kipsang’tan Londra’da yeni hedef

Almanya’nın başkenti Berlin’de geçen yıl düzenlenen maratonda 2:03:23’lük derecesiyle dünya rekoru kıran Kipsang, bu hafta sonu İngiltere’de katılacağı Uluslararası Londra Maratonu öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Geçen yıl Eylül ayında koşulan Berlin Maratonu’ndan bu yana formundan bir şey kaybetmediğini belirten 32 yaşındaki atlet, “Pazar günkü yarış için iyi hazırlandım. Kendimi hazır hissediyorum” dedi.

Kipsang, maratonlarda atletlerin fiziksel ve zihnen kendilerini hazır hissetmelerinin önemli olduğunu ifade ederek, bu kapsamda Londra Maratonu’na hazırlık döneminin çok iyi geçtiğini vurguladı.

Berlin Maratonu’nda kırdığı rekordan sonraki hedefinin sorulması üzerine Kipsang, “Kendimi geliştirmeye devam edeceğim. Daha fazla madalya kazanmak için çalışacağım” ifadesini kullandı.

Kipsang, Londra Maratonu’nu ne kadar zamanda tamamlamayı hedeflediğinin sorulmasına karşılık, bir zaman aralığı veremeyeceğini söyledi.

Londra’da bir dünya rekorunun mümkün olup olmadığı sorusuna ise Kipsang, “Londra en iyi yarışlardan biri. Kendinizi güçlü hissediyorsanız, evet” yanıtını verdi.