SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ünal Aysal, “Bizimle yola devam etmeni isteriz” dedi. Drogba, “Çocuklarım için ana dili İngilizce olan bir ülkede kariyerimi bitirmek istiyorum. Bu konuyu daha sonra konuşalım” cevabını verdi.

Ve beklenen zirve gerçekleşti… G.Saray'da cevabı aylardır merak edilen soru, başkan Ünal Aysal tarafından Drogba'ya yöneltildi. “Kalacak mı, gidecek mi” konusu büyük tartışma yaratan Fildişili, F.Bahçe derbisi öncesi Aysal ile Les Ottomans Otel'de bir araya gelip akşam yemeği yedi. Cuma günkü görüşmede, Ünal Aysal, Drogba'ya, “Galatasaray'da çok kaliteli bir dönemin var. Bizimle devam etmeni isteriz. Eğer burada kalmayı düşünürsen sana teklif vermeyi planlıyoruz. Gitmek gibi bir düşüncen var mı? Bunu da öğrenmek isterim” dedi.

‘ÇOCUKLARIMIN EĞİTİMİ BENİM İÇİN ÖNEMLİ' Aysal, Galatasaray yönetimi olarak Drogba ile en azından 1 yıl daha yola devam etmek istediklerini dünyaca ünlü yıldıza açık şekilde söyledi. Ünal Aysal'ın sözlerine Didier Drogba ‘ayrılık' kokan bir karşılık verdi.

36 yaşındaki tecrübeli yıldız, önceliğinin İngiltere ya da Amerika Birleşik Devletleri'nde kariyerini sürdürmek olduğunu belirtti. Didier Drogba, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'a, “Çocuklarımın eğitimi için önceliğim İngiltere ya da Amerika'da futbol hayatımı sürdürmek… Ana dili İngilizce olan bir ülkede kariyerimi sonlandırmayı planlıyorum” ifadelerini kullandı. Fildişili ayrıca, “Bu konuyu daha sonra konuşabilirsek sevinirim başkan” diye konuştu.

AİLESİYLE GÖRÜŞÜP KARAR VERECEK Akıbeti yapılacak son toplantı ile netlik kazanacak. Bu ay sonunda Drogba ve Başkan Ünal Aysal tekrar görüşecek. Yıldız futbolcu bu görüşmede kesin yanıtı ve geleceği hakkında sarı kırmızılı kulübün başkanına kararını söyleyecek. Ünal Aysal'a, “Önceliğim İngiltere ya da ABD” diyen Drogba için daha önce İngiltere'nin Chelsea Kulübü ile Amerika MLS'den New York Red Bulls takımları teklif yapmıştı.

Hürriyet