SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın ilgilendiği yıldızlar arasında yer alan Samuel Eto’o, abartılı istekleriyle tepki çekti. Chelsea’li golcü, Beşiktaş’tan yıllığı 6 milyon euro’dan 3 yıllık sözleşme, 4 milyon euro imza parası, ev kirası, çocuklarının okul parası, yardımcılarının maaşı ve 1 yıl otomatik sözleşme uzatma talebinde bulundu. Başkan Fikret Orman “Kulübün tapusunu da istiyor mu” demekten kendini alamadı.

Beşiktaş’ın transfer listesindeki isimler arasında yer alan Eto’o’nun siyah-beyazlı kulübe gelmek için öne sürdüğü talepler, başkan Fikret Orman’ı çileden çıkardı. Kamerunlu oyuncu ve İtalyan menajeri Vignorelli ile önümüzdeki hafta Londra’da buluşacak olan Orman, Eto’to’yu teklif eden Ahmet Bulut’tan aldığı bilgilerle ise şok oldu. Eto’o’nun, yılda 6 milyon euro istediği ve en az üç yıllık sözleşme istediği 3’üncü yılında 25 maç oynarsa sözleşmesinin 1 yıl daha otomatik olarak uzatmak istediği, imza parası olarak da 4 milyon talep ettiği bilgisi iletildi.

BİR DE YÜZ YÜZE KONUŞALIM! Eto’o’nun bunun yanı sıra vergi ödemek istemediği, ailesi ve çocuklarının okul masraflarının ve ev kirasının da Beşiktaş kulübü tarafından ödenmesini talep ettiği yine gelen bilgiler arasında. Orman’ın Bulut’tan aldığı bu bilgilerden sonra, “Kulübün tapusunu da verelim” dediği; sonrasında da “Bir de yüz yüze konuşalım” ifadesini kullandığı öğrenildi.

CHELSEA’DEN AYRILMAYA HAZIR Beşiktaş’ın listesinde yer alan Eto’o, yeni sezonda fazla forma şansı bulamadığı Chelsea’den ayrılmak istiyor. 2004-09 arasında Barcelona’a 145 maçta 108 gol atan Kamerunlu forvet, 2009-11 arasında ise İnter’de ise 67 maçta 33 kez rakip filelere havalandırdı. 2011-13 arasında Anzhi’de 53 maçta 25 gol atan Eto’o, 2013’den bu yana formasını giydiğini Chelsea’de ise sadece 19 karşılaşmada forma giyerken, 8 gol atabildi.

Fotomaç

Yayınlanma Tarihi:09:46,