SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu kural da mı değişti Mr.Uilenberg?

10 Nisan 2014

JAAP Uilenberg, MHK ve hakemler ne zaman sıkışsa devreye giriyor. Yapılan skandal hatalar da dahil olmak üzere onları kamuoyu nezdinde sürekli haklı çıkarma telaşında.

SÖZÜM ona bu şekilde davranarak futbolumuza iyilik ettiğini sanıyor. Fakat durum tabii ki böyle değil. Her şey çok açık ortada.

PEKİ kim bu Uilenberg? HAKEMLERİMİZİ eğitmesi için kendisine çuvallar dolusu paralar verilen eski bir Hollandalı hakem. Bunun yanı sıra UEFA Hakem Kurulu üyesi de… Yani hakemlik deneyimlerini ve tecrübelerini aktararak hakemlerimize katkı sunması bekleniyor.

GEÇTİĞİMİZ haftalarda yapmış olduğu bir açıklama çok dikkatimi çekmişti. Uilenberg açıklamasında “Hakem yorumcularının hiçbiri güncel değil. Kurallar, talimatlar hepsi değişti. Üstelik onlara hiç destek olmuyorlar” yorumunda bulunmuştu. BİR defa yapmış olduğu açıklamalarıyla hakemlerimizin niye başarılı olamadığını anlamama daha da yardımcı olduğu için kendisine çok teşekkür ediyorum. Çünkü bu tarz ucuz yaklaşımda bulunan bir kişi hakemlere hiçbir şey veremez. Zaten her şey de ortada. Hakemlerin durumu bir felaket.

ÜSTELİK bizim değişen talimatlar ve kurallarla ilgili kendimizi yenileyemediğimizi söylemiş. Madem Mr.Uilenberg kendisine o kadar güveniyor istediği televizyonda kurallar ve değişen talimatlarla ilgili tartışmaya hazırım. Cesareti varsa buyursun gelsin. Hem de pozisyonlar eşliğinde. Ama o karşıma çıkmaya cesaret edemez. Çünkü neye hizmet ettiğini kendisi iyi biliyor.

PEKİ o zaman şimdi sormak istiyorum; kurallar değiştiği için mi geçen hafta sonu oynanan maçlarda Dany, Eboue, Melo ve Emenike atılmadı? Yoksa hakemleri doğru eğitemediği için mi? Aynı maçlarda benzer pozisyonlara verilen farklı kararları ne yapacağız?

O yüzden hiç kimse kusura bakmasın insanımızı enayi yerine koymaya hakları yok. Uilenberg ya işini doğru yapsın ya da bu görevi bırakıp ülkesine kesin dönüş yapsın.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek