SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Basın toplantısında şoke etti!

Chelsea'nin çalıştırıcısı Jose Mourinho'ya yaptığı değişikliklerin golle sonuçlanması hakkında sorulan soruya espirili bir yanıt verdi.

Güncellenme: 11:13, 09/04/2014
Basın toplantısında şoke etti!

Maç sonunda muhabirin “Schürrle girdi golünü attı, Demba Ba girdi ve golünü attı. Bunlara ne diyeceksiniz?” sorusuna, esprili bir şekilde “Culo” cevabını veren Mourinho gülüşmelere neden oldu.

Culo İtalyanca’da ‘Şans’ ve ‘G.t’ anlamına geliyor. Portekizli teknik adam Jose Mourinho, maç öncesinde yaptığı iddialı açıklamalarda ne denli haklı olduğunu kanıtladı.

88. dakikada eleştiri oklarının hedefi olan Demba Ba’nın ayağından gelen gol Jose Mourinho’yu sevince boğdu.

Mourinho, golün ardından köşe gönderinde yaşanan sevince katılmak için değil taktik vermek için orada olduğunu, “Oraya Torres ve Demba Ba değişikliklerini anlatmak için geldim. Üç dakika daha süre vardı ve risk almamak için Torres’ten Maxwell’i tutmasını söyledim.” sözleriyle dile getirdi.

ITV’ye konuşan Jose Mourinho karşılaşmayı şu sözlerle değerlendirdi: “İkinci yarıya iyi başladık ancak golü atmayı beceremedik. Oyuncularıma bir önceki gün verdiğim taktikleri uygulamalarını istedim. PSG kontra atak futbolu oynamaya ve kapanmaya başlayınca işler daha da zor bir hal aldı.”

Demba Ba hakkında düşüncelerini de dile getiren Mourinho, “Demba bizim için çok kritik bir golü attı ve bence haketmişti. Paris defans yapmaya karar verdi ve biz de onları cezalandırdık. Takımım yürekten bir futbol ortaya koydu, her şeyini ortaya koydu.” dedi.

Yayınlanma Tarihi:11:12,