SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Elazığspor’un ciddi parasal sıkıntısı vardır”

Spor Toto Süper Lig takımlarından Elazığspor'un 2. Başkanı ve Basın Sözcüsü Korkut Şerifoğulları, kulüplerinin mali sıkıntısı içerisinde olduğunu bildirdi.

Güncellenme: 09:32, 10/04/2014
“Elazığspor’un ciddi parasal sıkıntısı vardır”

Şerifoğulları, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, sezonun ikinci yarısında yaptıkları ara transferle birlikte ligde iyi bir çıkış sergilediklerini ve kulüp içerisinde birlik ve beraberlik duygusunu yeniden yakaladıklarını ancak kulüplerinin son haftalarda içine düştüğü mali sıkıntılar nedeniyle büyük sorunlar yaşadığını belirtti.

Sezon başından beri yetkili ağızları bu konuda sürekli uyardıklarını ifade eden Şerifoğulları, şöyle konuştu:

“Elazığspor’un ciddi anlamda parasal sıkıntısı vardır. Bununda aldığımız neticelerle ön plana çıktığını görmekteyiz. Sezonun başından beri uyarılarımızı kimse dikkate almadı. Elazığspor’a kaynak anlamında oluşturduğumuz projelere ne yazık ki hiç kimse olumlu cevap vermedi. Ara transferde bunu sürekli söyledik. Biz yine de kulüp olarak ve kulüp başkanımızın önerisi ve maddi gayretleriyle Elazığspor’u ligde tutma adına transferler yaptık. O günde bu sıkıntıların devam edeceğini futbolcuların aidatlarının ödenemeyeceğini izah ettik. Bugün geldiğimiz noktada da bu sıkıntıları yaşamaktayız.”

Elazığspor’u bulunduğu konum itibarıyla ligde tutmak adına ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ve ligde tutacaklarını ifade eden Şerifoğulları, kulübün parasal sıkıntılarının çözülmemesi halinde bu sorunun sürekli yaşanacağını vurguladı.

Elazığspor’a herkesin birlik ve beraberlik içerisinde sahip çıkması gerektiğini dile getiren Şerifoğulları, şunları kaydetti:

“Elazığspor’un önüne koyduğumuz 2 kaynak vardı. Bu iki kaynakla ilgili ilimizde bulunan kamu kuruluşları, sivil toplum örgütleri hiç yanımızda olmadı. Bugün belediyeden dışarı çıkardığımız kaynağı Elazığ’da bir kesim tarafından engellenmeye çalışıldığını hepimiz biliyoruz. Bunun Elazığspor’a niçin yapıldığını da anlamış değiliz. Elazığspor sadece bizim takımımız değil tüm Elazığ’ın takımı. Birlik ve beraberlik içerisinde sahip çıkmamız lazım. Bu konuların zamanı mı değil mi bilmiyorum ama neticede içerisinde bulunduğumuz durum maddi sıkıntıdır.”

Elazığspor’un tekrar üst sıralara çıkması için büyük mücadele verdiklerini belirten Şerifoğulları, birlik ve beraberlik olduğu sürece ve Elazığ halkı kenetlendiği sürece ligden düşmeyeceklerini sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:20:27,