SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde 3-1’in rövanşında 2-0 galip elerek rakibi PSG’yi eleyen Chelsea’ye 87’inci dakikada turu getiren oyuncu olan Demba Ba, karşılaşma sonrasında gol anını anlattı.

ITV‘ye konuşan Demba Ba, “Çok çabuk oldu. Bir an yerdeydim. Sonra topa baktım ağlardaydı. Hepimiz için çok önemli bir andı. Ben oynama şansı bulduğumda yapmam gereken şeyleri yapıyorum. Ama sezonun geneline baktığımızda çok fazla şans bulamadım. Bunu kendi çabalarımla kazandım.” dedi.

TERRY: “TÜM SENARYOLARA ÇALIŞTIK”

Chelsea’nin tecrübeli savunmacısı John Terry de karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada “1-0’ı yakaladıktan sonra şansımız olacağını biliyordum. Hafta byunca olası tüm senaryolara çalıştık. 1-0, 2-0, 3-1… skor ne olursa olsun hazırdık. Demba Ba oyuna girdikten sonra harika bir gol attı ve daha önce çalıştığımız senaryolar gerçeğe dönüştü. Bu turnuva bizim için çok şey ifade ediyor. Menjaerimiz durumu çok iyi yönetti. Biz de tecrübeli oyuncularız. İnanmaya ve savaşmaya devam etmeliyiz. Bu kupayı bir kez kazandım. İnanın başka hiçbir şeye benzemiyor.” ifadelerini kullandı.