SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor itiraz edecek!

Bordo-mavili kulüp: "Bağlı olduğumuz federasyonun vermiş olduğu karara uyarız ancak saygı duymuyoruz. Yapacağımız savunma ile kararın değişeceğine olan inancımız tam"

Güncellenme: 13:18, 08/04/2014
Trabzonspor itiraz edecek!

Trabzonspor Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulunun Trabzonspor-Fenerbahçe maçına ilişkin almış olduğu hükmen mağlubiyet kararının ardından, hukuki tüm haklarını kullanacağını bildirdi.

Bordo-mavili kulüp, internet sitesinden yayımladığı açıklamayla, TFF’nin Spor Toto Süper Lig’in 24. haftasında Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan ve yaşanan olaylar nedeniyle hakem Bülent Yıldırım tarafından tatil edilen maçla ilgili sarı-lacivertli takımın 3-0 hükmen galip ilan etmesi kararına tepki gösterdi.

“Türkiye Futbol Federasyonu’nun Trabzonspor-Fenerbahçe maçına ilişkin almış olduğu hükmen mağlubiyet kararının ardından hukuki tüm haklarımızı kullanacağımızın bilinmesini istiyoruz” ifadesi kullanılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Dün gece katıldığı bir televizyon programında adeta şikeyi örtmeye çalışan ve hırsızı koruyan bir anlayış sergileyen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı’nın bundan başka bir karar alması beklenemezdi. Bağlı olduğumuz federasyonun vermiş olduğu karara uyarız ancak saygı duymuyoruz. Yapacağımız savunma ile kararın değişeceğine olan inancımız tam. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun vermiş olduğu kararın yüksek olması üzerine yaptığımız itiraz kabul görmüş ve ceza indirimine gidilmişti. Benzer bir kararın bu konuda da alınmasını bekliyoruz. Maçın tekrar edilmesine ilişkin beklentimizle birlikte gerekli itirazı ilgili makamlara yapacağız.”