SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulüp tesislerinde teknik direktör Roberto Carlos yönetiminde gerçekleştirilen antrenman, top kapma, pas çalışması ve açma germe hareketleriyle başladı. Antrenman, minyatür kale maçın ardından yarı sahada çift kale maçla sona erdi. Antrenmana sakatlığı nedeniyle salonda çalıştığı öğrenilen Abdurrahman Dereli katılmadı. Mehdi Taouil ise takımdan ayrı koştu.

Teknik direktör Roberto Carlos, antrenmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, karşılaşmanın Galatasaray için zor olacağını belirterek, “Sivas’ta oynuyoruz ve taraftarımız stadı dolduracak. Sivasspor, Avrupa’ya gitmeyi hedefleyen bir takım ve biz buna hazırlanıyoruz” dedi.

Galatasaray’ın maça çok iyi hazırlanması gerektiğini ifade eden Carlos, bunun, iki büyük takımın oynayacağı bir maç olacağını söyledi. Takımını kazanmak için motive edeceğini vurgulayan Carlos, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Avrupa’ya gitme yolunda bizim için önemli bir maç olacak. Tabi ki onlar galibiyeti hak edecek bir oyun ortaya koyarsa, galibiyeti alırlarsa onları alkışlarız. Önümüzde 6 maçımız var ve hepsine galibiyet için çıkacağız. Galatasaray’dan çekinmiyorum çünkü Manchester United ve Barcelona gibi dünyanın en büyük kulüplerine karşı oynadım. Galatasaray’a çok büyük bir saygımız var. Büyük oyunculardan oluşan bir kulüp. Hayatım boyunca korku ve çekince duygusunu hissetmedim. Onlar Galatasaray’ın sembolüyle, armasıyla buraya gelecekler. Eksik futbolcularının olması onlar için de bizim için de bir bahane değil.”

EREN AYDIN İLE YOLLAR AYRILDI

Roberto Carlos, bir soru üzerine sol bek Eren Aydın ile kırmızı-beyazlı ekibin yollarını ayırdığını söyledi. Eren’in iyi bir futbolcu olduğunu ve takımda aynı mevkide görev alan Ziya Erdal ile rekabet içerisinde bulunduğunu dile getiren Carlos, “Bu yüzden Eren ve bizim için daha iyi olacak bir orta yolu bularak yollarımızı ayırdık. Eren yedek olmak istemedi, her zaman oynamak isteyen bir arkadaşımızdı. Takımımıza yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BURHAN EŞER’İN GÖRÜŞLERİ

Gole dönük orta saha oyuncusu Burhan Eşer ise Galatasaray’da eksik futbolcuların olmasının kendilerini fazla ilgilendirmediğini belirtti. Eşer, “Sahaya çıkıp kendi işimize bakacağız. Galip geldiğimiz zaman Avrupa kupası için yeniden potaya girmiş olacağız. Galatasaray maçı bizim için gerçekten çok önemli bir maç” dedi.