SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-kırmızılı taraftarın maç öncesinde ve karşılaşma boyunca yaptığı küfürlü ve çirkin tezahürat temsilciler Aydın Özbek, Yıldıray Arslan ve Raşit Yüksel tarafından rapor edildi. Raporlarda maç önü ve müsabaka sırasında toplam 500 saniye küfür edildiği not edildi. Buna göre sarı kırmızılılar ligdeki bir sonraki mücadelelerinde kadın ve çocuk taraftarlar önünde mücadele edecek.

TFF Hukuk müşavirliği tarafından incelenen raporlar doğrultusunda bugün PFDK'ya sevk edilecek olan Galatasaray Kulübü, devre arasındaki talimat değişikliğinden sonra aynı eylem 4. kez gerçekleştiği için bir maç seyircisiz oynama ve para cezası alacak. Bu nedenle sarı-kırmızılı takımın sahasında 30. haftada oynayacağı Kasımpaşa karşılaşmasını sadece kadın ve çocuk taraftarlar izleyebilecek.

Fenerbahçe kafilesini Türk Telekom Arena'ya getiren otobüsün taşlanması ve camlarının kırılması olayının da sarı-lacivertli yöneticilerin uyarısından sonra temsilciler tarafından yerinde tespit edildiği öğrenildi. Saldırının Galatasaray Kulübü'nün ev sahipliği yaptığı stat çevresinde meydana gelmesinin ekstra para cezası gerektireceği ifade edildi.

 

Yayınlanma Tarihi:08:38,