SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Derbi maçta Galatasaray’ın armağan ettiği pozisyonları Fenerbahçe’nin değerlendiremediğini belirten Uluç, şunları söyledi:

“Atamayan Fenerbahçe, Galatasaray kurtarmadı. Galatasaray’ın armağan ettiği pozisyonları Fener atamadı. Peki bu armağanları Galatasaray ilk defa mı veriyor? Fatih Terim zamanından beri devam eden bir hastalık bu. Aslında bu hastalığı Fatih Terim getirdi, Mancini değil. Yan top, geri top, Muslera’ya top, yan top, geri top, Muslera’ya top… İki stoper aralarında top çeviriyorlar. Selçuk ilerilerden geliyor, bunların arasına giriyor. Çünkü Galatasaray stoperlerinin topu santradan öteye çıkarma yetenekleri yok. Onun için Selçuk stoper gibi geliyor aralarına. O arada bir tane de top kaptırdın mı da al başına belayı, kontratağı yiyorsun. Kaç tane böyle pozisyon oluyor her maç Galatasaray’ın kalesinde. Yani insan biraz ders alır ya! Sen oyunu kendi yarı sahanda oynarsan bu şekilde, Fenerbahçe değil 10, 9 kişi olsa ne fark eder, 8 kişi olsa ne fark eder. Sen ileri gitmiyorsun ki. Sen oynamıyorsun ki! Kendi kalene çekilmişsin vakit geçirmeye uğraşıyorsun. Korku dağları bekliyor çünkü. Yahu ne korkuyorsun. Kaybetsen ne olacak! Hazır yakalamışsın o fırsatı”

‘MELO DERHAL KOVULMALI’

Hıncal Uluç, derbi maça Emre Belözoğlu ile yaşadıklarıyla damga vuran Felipe Melo için de sert eleştirilerde bulundu:

“Tartışmam bile Melo’yu. Melo derhal Galatasaray’dan kovulmalı. Ben bunca yıllık Galatasaraylıyım, bu karakterde bir adamın oynadığı takımı tutmam. O sahneleri izlerken Galatasaraylı olduğumdan utandım ve hayatımda ilk defa oluyor bu iş. Galatasaraylılığımdan utanmam ilk defa oluyor. Galatasaray’da pek çok şeye kızdım, yönetime kızdım, teknik adamlara kızdım, futbolculara kızdım, öfkelendim, bu öfkem doruklara çıktığı zaman Galatasaray üyeliğinden istifa ettim. ‘Geri dön’ tekliflerini reddettim ama ilk defa Melo’yu izlerken Galatasaraylı olduğumdan utandım. Bu adamın Galatasaray’a yakışmadığını ben zaten iki senedir söylüyorum. Bu ahım şahım bir futbolcu da değil. Türkiye’deki yabancı hayranı birtakım gazeteci meslektaşlarım tarafından maalesef yüceltildikçe yüceltilenlerden bir tanesi. Brezilya, Dünya Kupası’nda ev sahibi ve Brezilya’nın yedek kadrosunda bile yok, adı geçmiyor. Bu adamı biz yücelttikçe yücelttik, başımıza taç ettik. Yaptığına bak. Galatasaray Başkanı Ünal Aysal için ‘Kibar adam, centilmen adam, efendi adam, fair-playci adam’ diyor herkes, bu dediklerinin tamamı değil, onda biri varsa Ünal Aysal’da, Melo’yu derhal kovar. Yani Galatasaray’ın yarın şampiyonluk maçı olsa bile kovar. Bununla gelecek galibiyetlere, bununla gelecek puanlara Galatasaray’ın ihtiyacı yok. İlk defa bir Fenerbahçe galibiyetinden sonra öfkeliydim ben bir Galatasaraylı olarak, hâlâ da öfkeliyim.”

Sabah

Yayınlanma Tarihi:11:46,