SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan Demirören’e çok sert tepki!

Sarı-Kırmızılı kulüp Melo hakkındaki sözleri nedeniyle TFF Başkanı Yıldırım Demirören'e cevap niteliğinde çok sert bir açıklama yayınladı...

Güncellenme: 16:57, 08/04/2014
Galatasaray’dan Demirören’e çok sert tepki!

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Galatasaray'ımızın, Pazar akşamı, ezeli rakibine tek bir gol pozisyonu bile vermeden kazandığı haklı galibiyete gölge düşürmek için yapılan ve bizim için sürpriz olmayan yayınları tebessümle izliyoruz.

Ancak, bütün kulüplere eşit mesafede olması gereken Federasyon Başkanı'nın, bir futbolcumuzla ilgili yaptığı açıklamaları, bulunduğu makam açısından talihsiz bir beyan olarak değerlendiriyoruz. Galatasaray Futbol Takımı oyuncularından Felipe Melo'nun ceza alması için bağlı federasyon kurullarına adeta yol gösteren ve etki altına almaya çalışan beyanlarını, bir ‘Başkan'ın tarafsızlık konumuyla bağdaştıramıyoruz.

Futbolcumuzun maç içinde, etik dışı hiç bir anlam taşımayan, Türkiye ve dünya futbolunda sayısız örnekleri bulunan birkaç saniyelik tepkisini, geçmişte genel ahlaka aykırı eylemi nedeniyle ağır cezalara çarptırılmış bir futbolcuyla kıyaslamasını ise kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Türk futbolunu Melo'ya verilecek ceza kurtarmaz.

Yıllardır Türk futbolunun uluslararası kamuoyunda saygınlığını yeniden sağlayacak kararları veremeyen bir Federasyon'un başkanı'nın, kulübümüzden bir futbolcumuza ceza verilmesini istemesi, bugüne kadar ki davranış ve uygulamalarında, ne kadar taraflı davrandığının yeni bir kanıtı ve örneğidir.

Saygılarımızla Galatasaray Spor Kulübü

 

Yayınlanma Tarihi:16:13,