SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

”F.Bahçe’den puan almamız önemli”

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Çapa: "Fenerbahçe'den alacağımız puan ya da puanlar, bundan sonra oynayacağımız karşılaşmalarda bize bonus olarak yansıyacak" dedi.

Güncellenme: 12:27, 08/04/2014
”F.Bahçe’den puan almamız önemli”

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, “Fenerbahçe’den alacağımız puan ya da puanlar, bundan sonra oynayacağımız karşılaşmalarda bize bonus olarak yansıyacak” dedi.

Çapa, gazetecilere yaptığı açıklamada, zorlu bir süreçten geçtiklerini söyledi. Takımda son dönemde yaşanan sakatlıklardan yakınan Çapa, Konyaspor karşısında sürekli ilk 11’de oynayan Hakan, Giray, Joseph, Enoh, İnsa ve Semih gibi isimlerden yoksun çıktıklarını, karşılaşmanın başında da Emrah ve Murat Duruer’in sakatlandığını hatırlattı.

Bu durumun kendilerini çok zorladığını vurgulayan Çapa, olumsuzluklara rağmen oyuncularının sahada kazanma hırsı ve mücadelesinden memnun olduğunu dile getirdi.

“RAKİPLERDEN BİR FAZLA GALİBİYET ALIP LİGDE KALMAK İSTİYORUZ”

Oyuncularının artık yenik duruma düştükten sonra “maç bitti” gibi bir düşünceye girmediğine dikkati çeken Çapa, “Geriye düştükten sonra takımın maçı kazanmak için ne kadar çaba gösterdiğini çok iyi gördük. Bu da sevindiriciydi. Futbolcu kalitesi olarak oyuncularım çok iyi. Önemli olan bu kaliteyi kalan haftalara yansıtmak” diye konuştu.

Bu hafta Fenerbahçe ile zorlu bir mücadele yapacaklarını belirten Çapa, rakiplerinin şampiyonluk, kendilerinin de ligde kalmak için sahaya çıkacağını anlattı.

“Fenerbahçe’den alacağımız puan ya da puanlar, bundan sonra oynayacağımız karşılaşmalarda bize bonus olarak yansıyacak” diyen Çapa, “Ligde alt sıralar renklendi. O renklerin içinde olmak istemezdik. Fikstür avantajımızı da kullanıp rakiplerden bir fazla galibiyet alıp ligde kalmak istiyoruz. Bu işin içinden alnımızın akıyla çıkacağımızı düşünüyorum” ifadesini kullandı.

TARAFTARLARDAN DESTEK İSTEĞİ 

Stada gelen taraftarların takıma iyi destek verdiğini dile getiren Çapa, şöyle konuştu:

“Stada gelmeyen taraftarlara da gönül koyuyorum. Kapasitesi bu kadar küçük stadı doldurmamız gerekiyor. Antalyalıların futbolu çok sevdiğini iyi biliyoruz. Antalya sadece turizm değil, aynı zamanda futbol kenti. Bu kadar az taraftarın stada gelmesi bizi üzüyor. Kupa maçı ve kalan karşılaşmalarda stadın tamamen dolacağına inanıyorum. Hatta stadın dışı da kupa maçında dolmalı.”

Antalyalıların takımlarına ne kadar gönül verdiğini bildiğine işaret eden Çapa, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bugünlerde taraftarın desteğine fazlasıyla ihtiyacımız var. Birlikte adım atarsak bundan sonraki süreçte güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Bugüne kadar belki çok üzüldüler ama inşallah sezon sonunda istedikleri ve layık oldukları yerde ligi bitireceğiz. Hem ligde hem de kupada mücadele edeceğiz.”