SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın eski yöneticilerinden Abdurrahim Albayrak, Galatasaraylı eski milli futbolcu Ümit Karan ve Fenerbahçe’nin eski yöneticisi Şevket Yılmaz HABERTÜRK TV’de Faik Çetiner’in sunduğu ‘BİZİM STADYUM’ programına konuk oldular. Programın konusu dün oynanan Galatasaray Fenerbahçe derbisiydi.

İŞTE AÇIKLAMALAR:

ABDURRAHİM ALBAYRAK: “Fenerbahçe’yi yenmek şampiyonluktan önemli değil. Taraftarlar böyle bir mutluluk yaşamak istiyordu. Biz de istiyorduk. Ancak galibiyetten çok, maçın önüne geçen olaylar konuşuldu.” Fenerbahçe’nin şampiyonluğu hayırlı olsun. Kapanabilecek bir puan farkı yok. İkincilikte önemli bir başarıdır. Fenerbahçe %99 şampiyon. Galatasaray için derbi 2.lik için önemliydi. G.Saray yenemeseydi ikincilik sıkıntıya girecekti. Ama oyuncular sahada basmadık yer bırakmadı. Maalesfe maç içinde istenmeyen olaylar oldu. Kimsenin yaşanmasını istemeyeceği olaylar çıktı.

Ben, Melo’yu kazanmak adına çok emek sarfettim. Melo’nun bu hareketleri idmanda da yapıyor. Çok hırslı bir oyuncu. Melo takımı ateşliyor, canlandırıyor. Mesela Schalke maçında Hamit’i aldı duvara dayadı. “Hey Altıntop sen Real Madrid’de oynadın, sen büyük oyuncusun” dedi Hamit’i gaza getirdi. Hamit’te çok güzel bir oyun oynadı ve kazandık. En mutlu olduğum görüntü Gökhan Gönül’ün oyundan çıkarken Selçuk’a sarılması çok hoşuma gitti. Ben dün maç bitmeyecek dedim bu kadar sarı karttan sonra bu maç bitmez dedim. Dün akşam maç bitti. Ali Dürüst başkanımla dondurma yemeye gittik. Fenerbahçe formalı insanlar geldi fotoğraf çektirdik onlarla da. Suçlu biz yöneticileriz. Futbolcuların hepsi dışarda birlikte yemek yiyorlar. Çok yakın arkadaşlar. İnsanlar evinde televizyonu açacak gırtlak gırtlağa girmiş. Bunları artık bırakmamız lazım. Liverpool-Galatasaray maçında ben kendimi heyecandan yerden yere vuruyorum. İngilizler dönüp hiç birşey demiyorlar gülüyorlar geçiyorlar ama bizim burda öyle değil. İnsanlar şapkalarını önlerine koyması lazım. Biz Saracoğlu’na gittiğimizde takımımız sahada ısınana kadar Sayın Ali Koç yanımızda durdu. Onlar geldiğinde de ben Fenerbahçe ısınırken orada bekledim.

Galatasaray taraftarına sesleniyorum; taraftarlarımız Selçuk’un gollerine ve akıttığı tere bir baksınlar. Hatasız kul olmaz. Herkes hata yapıyor. Selçuk’un herşeyine kefilim ben. Adamın kralıdır. Ben Selçuk ile de konuştum. Dediki “O hırsla çıkarken bunlar yaşandı. Hocama karşı bir şeyim yok. Sakatlığımdan dolayı çok canım yanıyordu çıkmak istedim” dedi. Selçuk, Türkiye’de Galatasaray’dan başka takımda oynamaz. Benim tanıdığım Selçuk başka takıma gitmez. Kellemi keserim burda. Selçuk ile ilgili bir tane yönetici çıkıp konuşmuyor.

Biz şampiyon olduk geçen sezon bize bir şampiyonluk yemeği bile yedirmediler.

Galatasaray, Bursaspor’u yenerek Türkiye Kupası’nda finale çıkar. Ligi de 2. olarak bitirir. Galatasaray’ın yedek kulübesi de zengin. Sivasspor’a karşı da zorlanacağını düşünmüyorum. Sivasspor’u da yenecektir Galatasaray.

ŞEVKET YILMAZ: “Çıkan olayları tasvip edilecek bir yanı yok. Fark 13 puandan 10 puana inmiş bir durumda. Hoca Emre’yi ilk sarı kartı gördüğünde oyundan almasını bekledim. Ama hoca oyundan almadı ve Emre atıldı. Bence Melo’nun yaptığını büyütmeye gerek yok. Gerekli merciler gereğini yapar.

Fenerbahçe, Aziz Yıldırım’ın başkan olmasından sonra maddi-manevi hiç bir sıkıntı yaşamamıştır. Türk sporuna büyük hizmetler vermiştir. Ama maruz kalmadığı saldırı kalmadı. O bütün zorluklara gögüs gerdi.

ÜMİT KARAN: Bizim zamanımızda da çok kötü bir maçlar olmuştu. Bu sefer futbolcularda çok gergindi. Volkan-Lincoln kavgası olmuştu ama dün gece 11’e 11 gerginlik vardı. Sneijder’in golü de boşa gitti. Ben, Melo 30. dakikada atılır diye düşünüyordum. Melo o hareketi bana yapsa beni tutamazsın. Gerekirse soyunma odasının orada beklerdim.

Ben maçları Galatasaray yedek kulübesinin arkasından izliyorum. Artık Eboue sakatlandığı zaman doktor kulübeden çıkmıyor, inanmıyor çünkü. Ben olsam takımın başınsa Sabri oynar Eboue oynayamaz.

ABDULKERİM DURMAZ: Önümüzdeki sezon Felipe Melo, Şükrü Saracoğlu’na geldiğine çok büyük sıkıntı yaşar. Oyuncular tarafından darp edilebilir. Ben Fenerbahçeli oyuncu olsam Kadıköy’deki maçta onu rahat bırakmam. Ben iyiki dün sahada değildim.

BÜLENT YAVUZ: Dün Türkiye futboluna gölge düşmüştür. Dün futbol yoktu. Kavga vardı. Sahada orman kanunları vardı. Hakem de orman kanunlarına uyarak maçı yönetmek zorunda kaldı. Puan farkını hazmedeceksin. Selçuk’un aşil tendonuna bastı Emenike yüreğim ağzıma geldi. Selçuk’un aşil tendonu kopsa 2 yıl top oynayamaz. Suçlu olan futbolcular. Oyuna çok sert başladılar. Aziz Yıldırım dün maça gelseydi. Ünal Aysal onu karşılasaydı birlikte maç izleselerdi. O futbolcular öyle davranamazdı.

Yayınlanma Tarihi:10:25,