SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türk teknik direktöre linç girişimi!

Bundesliga'da kötü günler geçiren Hannover 96, dün oynanan ve derbi olarak nitelendirilen Braunschweig maçından 3-0 mağlup ayrılınca taraftarını adeta çıldırttı.

Güncellenme: 16:49, 07/04/2014
Türk teknik direktöre linç girişimi!

Ali GÜLEN /FRANKFURT amkspor.com

Hannover 96’nın Türk Teknik Direktörü Tayfun Korkut’a, yüzlerce patlayıcı ve yanıcı madde atıldı. Ölümden dönen Tayfun’un görevden ayrılması söz konusu. Polisin dağıtamadığı taraftarı, kulüp yönetimi stada gelerek sakinleştirdi.

Alman Bundesliga klüplerinden Hannover 96’nın başına geçen Türk Teknik Direktör Tayfun Korkut, dün akşam ölümle burun buruna geldi. Tayfun’un bu haftadan sonra ayrılabileceği belirtiliyor.

Bölgedeki ezeli rakibi Branschweig’a konuk olan Hannover 96, lig sonuncusu olan rakibine 3-0 yenildi. İşte bu yenilgi bardağı taşırdı. Maçtan sonra takım otobüsünü Hannover’daki stadda bekleyen taraftarlar, takım gelir gelmez saldırdı.

YÜZLERCE PATLAYICI VE YANICI MADDE Ellerindeki her şeyi çitlerin üzerinden takıma ve Tayfun’a fırlatan öfkeli taraftarlar, “Sahtekar defol” diye sloganlar atmaya başladı. Saldırganlar arasında aşırı sağ Neo-Nazilerin de olduğu öne sürülüyor.

Tayfun izleyiciyi sakinleştirmeye çalışırken, birden yüzlerce patlayıcı ve yanıcı madde üzerine doğru fırlatıldı. Hayati tehlike yaratan bu saldırıdan kurtulan Tayfun, daha sonra megafonla yine taraftarları sakinleştirmeye çalıştı. Ancak, yönetimin ve kendisinin çekip gitmesini isteyen öfkeli kalabalığa karşı başarılı olamadı. Polis de çaresiz kalınca, kulüp yönetimi stada geldi ve taraftarlarla buluştu. 1.5 saatlik bir çabanın ardından taraftar sakinleşti.

TAYFUN, HAKAN’A KARŞI Göreve geldiği 12 maçta 11 puan toplayabilen Tayfun’un geleceği de sorgulanmaya başlandı. Tayfun’un gönderilip gönderilmeyeceği, ligin dibinden uzaklaşmaya bağlanırken, bu hafta kendisinden önceki Teknik Direktör Slomka’nın çalıştırdığı Hamburg’la oynayacak olan 29 puanlı Hannover, kader maçına çıkacak.

Tayfun’un çalıştırdığı Hannover’in, Hakan Çalhanoğlu’nun 10 numarasını giyeceği Hamburg’a karşı alacağı bir mağlubiyet, daha büyük krizler çıkartabilecek. Aynı şekilde 27 puanlı Hamburg’un yenilmesi halinde, düşme korkusunu daha fazla hissedeceği de kesin.

Yayınlanma Tarihi:13:02,