SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Diego Torres’in “Seçilmiş Kişi: Jose Mourinho’nun Karanlık Tarafı” isimli kitabında aktarılan, Portekizli teknik adamın Real Madrid’de görev yaptığı dönemde yaşanan bir olay İspanya’da gündeme oturdu.

Kitabın bir bölümünde yazan alıntıya göre Barcelona ile yapılacak maç öncesinde(16 Nisan 2011) belirlediği 11’in Marca’da çıkmasının ardından sinirlerine hakim olamayan Mourinho soyunma odasında futbolcularına patladı.

Teknik adam, “Her biriniz hainsiniz. Kadro seçimim ile ilgili olarak kimseye konuşmayın dedim; ama bana ihanet ettiniz. Benim tarafımda olmadığınızı net bir şekilde gösterdiniz. Hepiniz o… çocuğusunuz.” ifadeleriyle kızgınlığını oyuncularına dile getirdi.

Kitaba göre Mourinho, konuşmasına “Bu odadaki tek arkadaşım diyebileceğim kişi Granero, ona da ne kadar güvenebilirim hatta güvenebilir miyim bilmiyorum. Beni yalnız başıma bıraktınız. Hayatımda çalıştırdığım en hain kadrosunuz. O… çocuklarından başka bir şey değilsiniz.” diyerek devam etti.

Sansasyonel çalıştırıcının takımdaki köstebeği bulmak için Başkan Perez ile de görüştüğü ve oyunculara “Eğer Vietnam’da olsaydık ve içinizden birinin bir diğer dostuna güldüğünü görsem silahımı çeker onu vururdum. Şimdi gidip kendinize bir bakın ve suçlu kim bulmaya çalışın.” dediği belirtildi.

Goal.com