SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ile Fenerbahçe’nin karşılaştığı derbide Emre Belözoğlu’nun atıldığı sırada dil çıkaran ve yaptığı hareketlerle tepki toplayan Felipe Melo hakkında Tümer Metin sert açıklamalar yaptı.

İŞTE TÜMER METİN’İN MELO HAKKINDAKİ SÖZLER:

“Ben sahanın içinden geliyorum. Bir futbol gerçmişim var. Camialara olan saygım başımla beraber. Renk, kişi bir şey ayırmadan. Biz temiz futbolu konuşuyoruz, ilkelerimizi konuşuyoruz. Şampiyonlar Ligi’nde tüm formalarda ‘respect’ yazıyor yani ‘Saygı’. Önce kendine saygı duy. Ben burada oturuyorsam bunu söylemekle yükümlüyüm. Bak kardeşim profesyonelliği anlarım. Rakibin en önemli oyuncusunu kartla birer bir yakalamışsın. İkinci sarı kartın geleceğini biliyorsun. Kart gelmiş dön, git ben de zeka diyim.

Bu çirkin görüntüyü benim evime, ekranıma sokuyorsan ve bu yaptığın bir değil, iki değil. Bilmiyorum ama korunduğunu düşünüyorum. Maçı bu noktaya getiriyorsan bu senin futbol karakterinden kaynaklanıyor. Ben rica ediyorum, benim bildiğim Sayın Galatasaray Başkanı bey efendiğiyle tanınır. İnanıyorum bir futbol sever olarak ben, her sağduyulu 1 milyon Galatasaray taraftarının şu Melo’nun hareketinden rahatsız olduğuna eminim.

Fenerbahçeli futbolcuları tebrik ediyorum. Bekir geldi sakinleştirdi. Bülent Yıldırım’ın hemen yanında Caner Erkin, Melo’yu gösteriyor, ‘Görmüyor musun?’ diye. Ama Fenerbahçeli sağduyulu kalabilmesi çok zordu.”

Yayınlanma Tarihi:08:51,