SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Derbiyi Yıldırım çarptı!

7 Nisan 2014

GALATASARAY, F.Bahçe'ye oranla maça daha agresif ve baskılı başladı. Hemen hemen ilk yarının tamamında kontrol ev sahibindeydi. İkinci yarının başında Fenerbahçe daha arzuluydu ve pozisyonlar yakaladı ancak Emenike bunları değerlendiremedi. Sarı-lacivertlilerin en büyük hatası G.Saraylı futbolcuların onları sinir tuzağına çekme çabalarına kanmalarıydı.

ÖZELLİKLE Melo ve birkaç G.Saraylı oyuncu, Emre'nin üzerine oynayarak onun ihraç edilmesini sağladı. Emre de bu tuzağa düşmüş oldu. Karşılaşmada futboldan çok gerginlikler öne çıktı. Hakem Bülent Yıldırım, oyunun kontrolünü elinden kaçırdı. Maçın hemen başında Melo'nun Emre'ye yaptığı sarı kartlık hareketi atlayan Yıldırım daha sonra vermesi gereken faulleri ve kartları atlayarak geceye damga vurdu.

ÖYLESİNE yanlış kart değerlendirmeleri yaptı ki böylesine deneyimli bir hakeme yakışmadı. Eboue'nin Emenike'ye yapmış olduğu hareket sarı değil direkt kırmızı kartı gerektiriyordu. Sonrasında Emenike'nin Selçuk'a arkadan savurduğu tekme direkt kırmızıydı. Mehmet Topal'ın da ikinci sarıdan ihraç edilmesi gerekiyordu.

HAKEM Bülent Yıldırım böylesine net kartları veremeyince oyuncular birbirlerine cezaları kestiler. Hakemin yetersiz kaldığını gören Belözoğlu, ‘Bundan da kurtulabilirim' diyerek rakibine sert bir harekette bulundu ve atıldı. Aslında Melo da orada atılmalıydı. Emre'ye dilini çıkardı ve eliyle garip hareketler yaptı. Ama Yıldırım, son dakikalarda onu atmış olmak için attı! Bakalım MHK, Yıldırım'ın yönetimini de beğenecek mi!

BU arada Mancini'yle Selçuk İnan'ın tartışması, İtalyan hocanın takım üzerinde otoritesinin olmadığının en açık göstergesiydi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek