SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Demirören’den gündem yaratacak açıklamalar!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, futbol kamuoyunun gündemindeki konular hakkında flaş açıklamalarda bulunuyor.

Güncellenme: 01:09, 08/04/2014
Demirören’den gündem yaratacak açıklamalar!

Beyaz TV’deki Derin Futbol programında konuşan Demirören’in açıklamalarından önemli satırlar…

– Melo’nun hareketine çok üzüldüm. G.Saray, Beşiktaş’ın Nouma kararını örnek almalı. Beşiktaş yönetiminin Nouma’ya yaptığını, Galatasaray yönetimi de Melo’ya yapmalıdır. Emre Belözoğlu’nun yaptığı hareketler de bir milli futbolcu olarak ona yakışmadı. Maç içindeki görüntülerden yola çıkarak ceza veremiyoruz. Görüntülerden gidersek futbolcu kalmaz.

– Her hafta yenilen takım taraftarı Federasyon İstifa diye bağırıyor. Geçelim artık bunları…

– Başkan, yönetici, basın, antrenör hakem hataları ile ilgili bu şekilde konuşmaya devam ederse biz bunun önünü alamayız.

– Ben hep tüpçü olarak anılıyorum. Tüpçülükten de gurur duyuyorum.

– Federasyon olarak şike kararı veren hukuk kurulları ile ilgili hiçbir temasımız olmadı. Şike konusu kapanmıştır. Bunun hakkında soru sorulmasının bir anlamı yok.

– Yabancı sınırının artması futbola zarar. Bize göre doğru olan 5 yabancıdır. Klüpler değiştirmek isterse yabancı sınırlaması olayını kaldırırız. Biz yabancı kararını kulüplerin ortak kararına göre aldık. Türkiye’nin yabancı futbolculardan dolayı FIFA’da 300 dosyası bulunuyor. Bulgaristan’dan sonra 2.sıradayız.

– Fatih hocanın Galatasaraylı olduğunu dünya alem bilir. Galatasaray’a zarar vermek istemediğini de herkes bilir. Hocayı alırken Galatasaray’ın izniyle aldık. Demek ki Galatasaray için faydalı gördüğü için böyle bir karar verdi. Biz Galatasaray’a neden zarar verelim? Böyle bir mantık var mı? Zarar vermek istesem öyle mi davranırdım? Ben Galatasaray’a bugüne kadar tam 4 kupa verdim…

– Beşiktaş’a bir daha başkan olmayı düşünmüyorum. Her şeyin bir sınırı vardır. Bütün kulüplerin, Türk futbolunun başkanı olduktan sonra bir daha herhangi bir başkanlık yapmak istemiyorum.

– 6 hakem uygulamasından memnunum. A2 Ligi kaldırılabilir.

– Maç özetlerinin her kanala verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama bu konuda benim ancak ricam olabilir.

– Deplasman yasağının kaynağı dört büyükler. Hepsi de bunu istedi ve destekledi.

– TFF binası iş hanı gibi, binanın iki katı federasyonun. Yabancı bir federasyon başkanını davet etmeye çekiniyorum.

– Benim Beşiktaş’a olan aşkım bambaşka. Bu sevgimi kimse tartışamaz, yeri çok ayrı. Ama evime gittiğimde Beşiktaşlıyım fakat verdiğim kararlarda herkese eşit mesafedeyim. Fikret Orman’ı takdirle izliyorum. Bir başkana başarılı veya başarısız dememiz için en az 3 sene geçmesi lazım. Fikret Orman’ın iyi niyetini görüyorum. Yeni stadları için de çok sevindim.

– Şu anki hedefimiz Euro 2016’ya katılmak. Ancak ondan sonraki turnuvalara katılamaz ve istikrar yakalayamazsak başarıdan söz edilemez.

– Türkiye’de izlemekten en büyük keyfi aldığım yerli oyuncu Eskişehirsporlu Tarık Çamdal, yabancı oyuncu ise Kuyt.

– 3 Temmuz 2011’den bu yana Fenerbahçe’nin gösterdiği birlik ve beraberlik takdire şayan.

– Bu ligde hiç bir takımın kasten hakkı yenmez.

Yayınlanma Tarihi:23:39,