SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Körüstan, Bursaspor TV’ye yaptığı açıklamada, bu akşam gerçekleştirdikleri haftalık yönetim kurulu toplantısında, 16 Mayıs için kongre kararı aldıklarını, yeterli çoğunluğun sağlanamaması halinde kongrenin 23 Mayıs’ta tekrarlanacağını söyledi.

Bu kararı Bursaspor’un selameti açısından aldıklarını dile getiren Körüstan, “Son 8 maçımız kaldı ve taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var. Bu süreci rahat geçelim. Lig bittikten sonrası için bu akşam bir karara vardık. 16 Mayıs tarihinde kongre kararı aldık” diye konuştu.

Körüstan, kongrede aday olup olmayacaklarına henüz karar vermediklerini vurgulayarak, “Bursaspor’un selameti açısından bu karar gerekliydi. Sürekli bir protesto vardı ve bunun önlenmesi için kongre kararı verdik, eğer aday olacaksak, kongre üyelerine ‘biz böyle davranacağız. Bunu kabul edersiniz seçersiniz’ diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yönetimin toplu üyelikler yaptığı yönündeki iddialara da değinen Körüstan, şubat ayından bu yana üye kabulü gerçekleştirmediklerini, şu anda Bursaspor’un 3 bin 755 üyesinin bulunduğunu, bunun 734’ünün kendi dönemlerinde gerçekleştiğini açıkladı.

Yayınlanma Tarihi:19:35,