SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Beşiktaş maçını kazanmak istiyoruz’

Torku Konyaspor'un tecrübeli orta saha oyuncusu Mehmet Güven, "Beşiktaş maçını kazanmak istiyoruz. Bunu başardığımız zaman alt sıralarla ilgimizi tamamen keseceğiz" dedi.

Güncellenme: 11:41, 07/04/2014
‘Beşiktaş maçını kazanmak istiyoruz’

Güven, yaptığı açıklamada, takım olarak iyi mücadele ettiklerini ve bunun karşılığını aldıklarını belirtti.

Kritik haftalara girildiği dönemde takımın kalitesini sahaya en iyi şekilde yansıttıklarını ifade eden Güven, Medical Park Antalyaspor karşısında çok değerli 1 puan aldıklarını aktardı.

Ligde, kalan haftaları da en iyi şekilde değerlendirip, Torku Konyaspor’u sıralamada en iyi yerde tutacaklarına inandığını vurgulayan Güven, şunları kaydetti:

“Antalyaspor karşısında oyuna iyi başladık. Golü de bulduk ama sonrasında rakibin baskısına karşılık veremedik. Skor eşitlendi. İkinci devrenin başında rakibin baskısını karşılayıp, daha sonra etkili olduğumuzu düşünüyorum. Antalyaspor ile berabere kaldık ancak bu 1 puan kötü değil. Rakibimizle oynadık ve aramızdaki puan farkını koruduk. Takım arkadaşlarımı mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Biz çok iyi ve kaliteli bir takımız. Bunu sahaya yansıttığımız zaman iyi sonuçlar alıyoruz. Beşiktaş maçını kazanmak istiyoruz. Bunu başardığımız zaman alt sıralarla ilgimizi tamamen keseceğiz.”

Güven, siyah-beyazlı takım karşısında kazandıkları takdirde lige daha iyi konsantre olacaklarını, Konyaspor’un puan cetvelinde en iyi noktayı hak ettiğini söyledi.