SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aralarında erkek meselesi vardı…

Serena ile Sharapova'yı kıyafet yakınlaştırdı

Kadın tenisinin iki önemli ismi Serena Williams’la Maria Sharapova arasında geçen sene Wimbledon Tenis Turnuvası’nda başlayan gerginlik ABD’li oyuncunun attığı bir tweet’le yumuşadı. Hürriyet
Moda düşkünlüğü ile bilinen iki tenis oyuncusunu yakınlaştıran tweet’te Serena Williams “Maria’nın giydiği kıyafeti çok sevdim. #onaylı #çokşirin” ifadelerini kullandı.
2001 yılında tribünlerde kendisine yönelik ırkçı tezahüratlar olduğu için o tarihten bu yana Indian Wells’i protesto eden dünya 1 numarasının bu tweeti karşısında Rus oyuncu, Indian Wells’deki Camila Giorgi maçında sonra basın toplantısında şu ifadeleri kullandı: “Gerçekten, ‘çok şirin’ sözlerini Serena mı kullandı? O zaman kıyafetlerimizi değiştirebiliriz. Bu hepinizin hoşuna gider sanırım. Tahmin ediyorum ki ikimizin de sponsoru olan Nike için de iyi olur” ifadelerini kullandı ve güldü.
İkili arasındaki gerginlik geçen sene Wimbledon Tenis Turnuvası’nda başlamıştı. Serena William, Bulgar tenis oyuncusu Grigor Dimitrov ile birlikte olmaya başlayan Maria Sharapova’ya bu sebeple taş atmış. Rus oyuncu da ABD’li meslektaşının antrenörü Patrick Mouratoglou ile olan ilişkisine gönderme yaparak cevap vermişti. Ve ikili bu andan sonra birbirleriyle ilişkilerini mesafeli tutmuşlardı.