SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Profesyonel Futbolcular Derneği, dün 19 Mayıs Stadı’nda 3-2 konuk takımın galibiyetiyle biten, Ankaragücü-Ofspor maçının ardından yaşandığı iddia edilen “darp” olayını kınadı.

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Akbin, Ofspor’un galibiyetiyle sonuçlanan karşılaşmanın ardından “MKE Ankaragücü Spor Kulübü başkanı ve bazı kulüp yöneticilerinin soyunma odalarına girerek sporcuları darp ettikleri” iddiasına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

“Duyumların gerçek olmadığına inanmak, hatta yanlış çıkmasını temenni ettikleri için açıklamalarını bir süre beklettiklerini” ifade eden Akbin, şunları kaydetti:

“Gerçekleşen olayların Türk spor tarihinde kara bir leke olarak anılacak nitelikte olduğu görülmüştür. Sermayeleri alın terleri olan sporcular bir maç kaybetmişler, kendi yöneticileri tarafından soyunma odasında mahsur bırakılmışlar ve darp edilmişlerdir. Yaşanan olaylar sporda şiddetin önlenmesine ilişkin çıkarılan kanunların tek başına yeterli olmadığını, spor kulüplerine seçilecek başkan ve yöneticilerin de belirli şartları taşımalarının gerekliliğini ortaya çıkarmıştır.

MKE Ankaragücü yöneticilerinin, mağlubiyet halinde takımın yanında olmaları gelirken sporcularını darp etmelerini kınadığımızı, ayrıca sporculara ilişkin tüm yasal yolları çalıştıracağımızı belirtmek isteriz.”