SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de kalma mücadelesi veren 1461 Trabzon, Karşıyaka ile 1-1 berabere kalarak, ligde son 4 maçından beraberlikle ayrıldı.

Teknik Direktör Ekrem Al, ligde kalma yolunda galibiyet hedefiyle çıktıkları Karşıyaka maçından beraberlikle ayrıldıklarını belirterek, “Şayet galip gelebilseydik bir nebze de olsa rahatlayacaktık ama olmadı” dedi.

Rakipleri karşısında öne geçmelerine rağmen basit bir hatayla kalelerinde beraberlik golünü gördüklerini ifade eden Al, “Bakıldığında sahada olan, galibiyeti isteyen, baskı kuran taraf bizdik ancak bunu maçın sonucuna yansıtamadık. Özellikle berabere kaldığımız 3 maçımızın ardından galibiyetle tanışmak istiyorduk. Galibiyet arzumuzu futbolumuza da yansıttık. Bilhassa gol yollarındaki tutukluklarımız sonuca gitmemize engel oldu” diye konuştu.

Şansızlıklar yaşadıklarından da yakınan Al, şunları söyledi:

“Eksik ve sakat oyuncularımızın yokluğunu hissediyoruz. Göksu, Berk ve Mehmet sakat olmalarına rağmen bu karşılaşmada oynadı. Ayrıca hafta içi annesinin sağlığı nedeniyle izin verdiğimiz Mustafa Tiryaki ve tüm bu olumsuzluklarımıza uzun zamandır sakatlığı nedeniyle yararlanamadığımız Jebrin ve Barış Memiş’i de eklersek, kadro kurmakta çektiğimiz zorlukları görebiliriz. Kadromda alternatif oyuncularım da azaldı. Yaşadığımız tüm bu olumsuzluklara rağmen Karşıyaka maçında sahada olan, galibiyeti kovalayan taraftık ama olmadı. Futbolcularıma söyleyecek sözüm yok. Onlar ellerinden geleni yaptılar. Lig henüz bitmedi. Son haftaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.”

Yayınlanma Tarihi:13:05,